Ваш кошик порожній :(

Фарбування з балончика - зручний спосіб повернути старий мебелі первозданну красу. Перевага застосування аерозолів в тому, що фарбувальний склад рівно лягає на поверхню, немає необхідності заздалегідь розводити його, змішувати кольору, використовувати валик або дорогий краскопульт. Як правильно фарбувати акриловою фарбою з балона, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд меблів, читайте в нашій статті.

Необхідні матеріали та підручні засоби

Перед початком роботи слід підготувати необхідний інвентар. Вам знадобляться:

 • акрилова фарба в балонах;
 • акриловий грунт в аерозолі;
 • акриловий лак для фінішного покриття;
 • розчинник або ацетон (для видалення старого покриття з пофарбованих або лакованих меблів);
 • знежирювач або спирт;
 • гумові рукавички, захисні окуляри, маска або респіратор;
 • тканинні серветки (краще бавовняні);
 • ємність з теплою водою і миючі засоби;
 • широкий малярний скотч;
 • наждачний папір або щітка з металевим ворсом для очищення меблів;
 • клейонка для захисту поверхонь, які не підлягають фарбуванню.

Якщо на меблях є глибокі сколи та тріщини знадобляться шпаклівка і шпатель.

Важливо! Наждачний папір краще підготувати з різними видами зерна. Для зняття товстого шару старої фарби більше підійде велике, а для очищення незначних шорсткостей - дрібне.

Підготовка поверхні

Попередня підготовка поверхні - важливий етап. При цьому методи очищення залежать від виду матеріалу:

 • Камінь, пластик або скло - інтер'єрні меблі з цих матеріалів акуратно шліфується наждачним папером з дрібним зерном, а залишки пилу і бруду видаляються серветкою з миючим засобом і теплою водою.
 • Метал - стара фарба видаляється за допомогою розчинника, потім поверхня зачищається наждачним папером, відмивається теплою водою з миючим засобом і як слід просушується.
 • Деревина, вагонка, ДСП-перед тим як фарбувати акриловою фарбою дерево ДСП або вагонку, поверхня шліфується наждачним папером з дрібним зерном. Далі залишки старого покриття видаляються за допомогою щітки з металевим ворсом, після цього поверхні протираються сухою серветкою, щоб видалити пил.

Завершальний етап - знежирення. Для цих цілей застосовують спирт або спеціальний знежирювач. Щоб фарба лягала рівно, досить змочити тканинну серветку в підготовленому засобі і один раз «пройтися» по всіх поверхнях, що підлягають фарбуванню. При цьому неважливо, з якого матеріалу вироби - дерев'яні або металеві. Знежирення потрібно в будь-якому випадку.

Якщо на меблях є глибокі сколи та тріщини, їх необхідно зачистити, загрунтувати, а потім зашпаклювати. Після того як шпаклівка висохне, ще раз зачистити поверхню наждачним папером з дрібним зерном і видалити пил сухою серветкою.

Важливо! Фурнітура, яка не потребує фарбування, знімається перед підготовчими роботами, а не після них. Під ручками і замками може залишитися стара фарба, яку також необхідно відчистити.

Правильна технологія фарбування меблів балончиком

Як і у інших фарбувальних складів, у фарби в аерозолях є специфічний запах, але запах акрилової фарби набагато менш інтенсивний. Проте її краще використовувати в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці. Крім того, не забудьте надіти захисні окуляри, респіратор і рукавички.

Щоб не забруднити навколишні поверхні, застеліть їх клейонкою або газетою. Якщо на деталях є частини, які не потрібно фарбувати, обклейте їх малярним скотчем. Далі дійте за алгоритмом:

 1. Нанесіть на підготовлені поверхні грунтовку тонким шаром, дайте їй висохнути, повторіть процедуру ще раз.
 2. Ретельно струсіть балон протягом 1-2 хвилин, щоб компоненти фарби як слід змішалися.
 3. Розпорошите перший шар на оброблювану поверхню з відстані 25-30 см. Якщо не дотримуватися цю рекомендацію, фарбувати з балончика без патьоків не вийде.
 4. Зачекайте 1-1,5 години, а потім наносьте фарбу вдруге. Зазвичай для красивого і насиченого кольору вистачає 2-3 шари.
 5. Після того як емаль повністю висохне, покрийте її тонким шаром акрилового аерозольного лаку. Для якісного лакування краще використовувати аерозолі.

Не кожен користувач знає, як правильно фарбувати балончиком меблі, тому в процесі нерідко з'являються дефекти у вигляді патьоків. Щоб цього уникнути, при фарбуванні вертикальних поверхонь наносите фарбу тонким, рівномірним шаром у напрямку вгору-вниз.

Додаткові рекомендації з фарбування аерозольною фарбою

Рекомендації фахівців допоможуть отримати задоволення від творчого процесу і надати своїх меблів бездоганний зовнішній вигляд. Обов'язково ознайомтеся з представленими нижче корисними порадами.

Для пластикових виробів використовуйте спеціальну фарбу в аерозолі

Такі склади розробляються з урахуванням технічних характеристик пластика, проникають всередину оброблюваного матеріалу і утворюють якісне покриття.

Чим тонше шар, тим менше ймовірність утворення патьоків

Уникайте товстих шарів. Чим вони тонше, тим менше ймовірності, що з'являться патьоки, розлучення і тріщини після того, як фарба повністю висохне.

Фарбуйте в певній послідовності

Спочатку обробіть всі вертикальні деталі, потім горизонтальні. Завдяки такій технології у фарбувального складу буде достатньо часу, щоб як слід просохнути перед нанесенням другим шаром.

Тримайте балон правильно

Намагайтеся тримати балон прямо на відстані не менше 25-30 см від оброблюваної поверхні. При цьому рухи повинні бути досить швидкими. При найменшій затримці балона в одній точці утворюється більш товстий шар емалі, що призводить до нерівно розподілений шару.

Використовуйте спеціальний утримувач для балона

При довгій роботі з аерозольними емалями починають втомлюватися пальці. Щоб цього не сталося, купите в магазині спеціальний утримувач для балона, який забезпечує не тільки зручність, але і рівномірність розпилення.

Один балон - добре, а два - краще

Якщо вже є досвід забарвлення за допомогою аерозолю, можна взяти по одному балону в кожну руку. Це скорочує час роботи, проте важливо враховувати, що спосіб підходить тільки для деталей, розташованих горизонтально.

Використовуйте обертову підставку

Для зручності багато хто використовує спеціальний піднос, який обертається разом з оброблюваної деталлю, наприклад, з дверима від шафи або навіть стільцем. Таке пристосування дуже зручно і значно економить сили. Вам не доведеться обходити виріб то з одного боку, то з іншого, щоб рівномірно розпорошити фарбу.

Типові помилки і методи вирішення проблем

Пофарбувати меблі балончиком не складе труднощів, якщо заздалегідь підготувати весь необхідний інвентар і уважно прочитати інструкцію на аерозолі. Також рекомендуємо ознайомитися з переліком типових помилок, яких в процесі фарбування цілком можна уникнути.

Вийшов не той відтінок, що зазначений на балоні

Намагайтеся ретельніше струшувати балон, щоб компоненти фарби перемішалися до однорідної консистенції. При цьому особливу увагу приділяйте бронзової фарбі. Її потрібно струшувати мінімум 2 хвилини. Найчастіше невідповідність відтінку відзначається саме через погане змішування кристалів фарбувального складу.

Після забарвлення з'явилися непрофарбовані ділянки і патьоки

Щоб уникнути таких неприємностей слід фарбувати тільки сухі поверхні при температурі не нижче + 10 ° С. Також не варто виносити непросохлі оброблені деталі з теплого приміщення на холод, так як можлива поява конденсату, який викликає утворення дефектів у вигляді патьоків і фарбують ділянок.

 Не розпилюється фарба

Правильне положення балона - вертикально. Якщо кут відхилення більше 45 градусів, фарбувальний склад просто-напросто не буде розпилюватися. Щоб цього уникнути, намагайтеся тримати балон рівно.

На поверхні, що фарбується з'явилися піщинки та інші сторонні предмети

Процедура проводиться в провітрюваному приміщенні або на вулиці, але сильний вітер і протяг неприпустимі. Це призводить до того, що на деталі налипає пил, мошки і інші сторонні включення. Саме тому необхідно стежити за чистотою в робочій зоні і не допускати протягів.

Засмічення розпилювальної головки

При неодноразовому використанні балончика після першого застосування потрібно перевернути його «догори ногами» для продувки розпилювальної головки. Якщо засмічення все-таки відбулося і фарба не вибризгивается, спробуйте як слід струсити балон і обробити розпилювач ватною паличкою, змоченою в розчиннику або ацетоні. Після цього проблема повинна усунутися.

Фарба погано забарвлює поверхню

Намагайтеся тримати балон від оброблюваної поверхні на відстані, яка зазначається в інструкції. Зазвичай це 25-30 см. При збільшенні відстані фарба розпорошується в різні боки, не потрапляючи в достатній кількості на деталь. Також не слід займатися фарбуванням на вулиці під час дощу або при мінусових температурах.

При нанесенні фарби на оброблюваної поверхні з'являються бульбашки

Як правило, це виникає через погану попередньої обробки поверхні або через нанесення нового фарбувального складу на стару фарбу. Щоб цього не сталося, як слід зачищайте деталі і обов'язково знежирюють їх спеціальними засобами.

Замість глянцю на пофарбованої деталі з'явилися матові плями

Поширена проблема, яка відзначається після розпилення фарби на шорстку поверхню. Фарбувальний склад швидко вбирається, що призводить до утворення матових зон. Проблема вирішується ретельної попередньої обробкою меблів.

Розтріскування висохлої фарби

Найчастіше це відбувається через товстий шар або через нанесення емалі на надмірно гарячу поверхню. Дефектів не виникне, якщо використовувати фарбу при рекомендованій температурі, наносити її тонким шаром, а також витримувати часовий інтервал між нанесенням першого і наступних шарів.

Додаткові рекомендації

Акрилові фарби мають ряд переваг. Вони швидко сохнуть, можна розфарбовувати фасад меблів різними кольорами, прийнятна ціна, але є і недолік - такі емалі практично не приховують недоліки поверхні. Щоб вироби після фарбування виглядали дійсно як нові, їх необхідно ретельно готувати. Якщо залишити найменшу шорсткість, то вся робота піде нанівець.

Крім цього, для досягнення кращого ефекту фахівці рекомендують купувати лакофарбові вироби одного виробника. І пам'ятайте, дотримання рекомендацій, а також терпіння і правильний підхід - запорука успішного результату!

Рекомендуемые статьи

Категорії