Чим відмити монтажну піну з різних поверхонь?

В ході ремонтних робіт пінополіуретанові герметики нерідко потрапляють далеко за межі робочої зони. Відмити монтажну піну з рук і інших поверхонь не складе труднощів, якщо зробити це правильно.

Чи можна відмити монтажну піну?

Для видалення герметиків використовуються спеціальні розчинники, які продаються в будівельних магазинах. Також можна скористатися підручними засобами. Найкраще себе зарекомендували:

  • очисники свіжого герметика;
  • засоби для усунення засохлої піни;
  • гель «Димексид»;
  • ацетон.

Спосіб очищення слід вибирати індивідуально для кожного типу поверхні. Невірно підібраний засіб може зіпсувати зовнішній вигляд предмета. У деяких випадках підходить тільки механічний спосіб.

Чи є різниця в очищенні свіжої або застиглої піни

Очистити монтажну піну краще до того, як вона встигла схопитися. Спочатку її прибирають в свіжому вигляді шпателем або серветкою, а залишився слід протирають очищувачем. Він вибирається залежно від місця попадання пінополіуретанового герметика. Будь-який засіб рекомендується випробувати спочатку в непомітному місці.

Після застигання видалити монтажну піну складніше, особливо якщо мова йде про делікатні поверхні. В цьому випадку застиглий герметик зачищається наждачним папером або акуратно зішкрябується гострим ножем.

Чим змити монтажну піну

Подбати про те, чим розчинити монтажну піну, потрібно заздалегідь. Навіть при самій обережній роботі з пінополіуретановим герметиком потрапляння його за рамки робочої зони практично неминуче. Тому необхідно мати в запасі спеціальний очищувач. З цим завданням відмінно впорається очищувач монтажної піни BelifeFOAMCLEАNER - він не тільки відчистить пінний матеріал, але також ефективно промиє робочий пістолет.


Розглянемо, чим відтерти монтажну піну з різних типів поверхонь.

З рук та інших частин тіла

Хімічні засоби мають в складі агресивні компоненти, тому велика їх частина для очищення шкіри не підходить. Видаляти пінополіуретан з рук і інших частин тіла потрібно до того, як він схопиться. Монтажну піну спочатку витирають серветкою, потім шкіру зволожують жирним кремом або олією. Через 20-30 хвилин потрібно потерти забруднену ділянку щіткою або пемзою і знову обробити зволожуючим засобом.

З одягу

Деякі види тканин не піддаються очищенню, оскільки мають властивість линяти, змінювати колір. В'язану або трикотажну річ швидше за все доведеться викинути.

Але з більшості видів тканин прибрати монтажну піну з одягу цілком можливо. Щоб не залишилося плям, краще не намагатися відтерти її в свіжому вигляді.

Після застигання піну обережно зішкрібають ножем, лезом або іншим гострим предметом.

У деяких випадках (наприклад, на ворсистих тканинах) ефективний такий спосіб: після видалення верхнього шару піни ділянку протирається губкою, змоченою в сольовому розчині. Якщо використовувати розчинник, то найімовірніше одяг втратить свій вигляд.

З дверей і дверних прорізів

Щоб ефективно усунути монтажну піну з дерев'яних дверей, можна сміливо використовувати призначені для цих цілей очисники. У свіжому вигляді герметик легко забирається, не залишаючи сліду. Але якщо двері пофарбована або покрита лаком, то такий варіант не підходить. В цьому випадку піна знімається механічним способом, а напляму заново наноситься відповідне покриття.

З підлогових покриттів: лінолеум, ламінат та інші

Підлога - одне з найпоширеніших місць, куди випадково потрапляє герметик під час ремонтних робіт. Розчинники добре справляються з цією проблемою. Якщо ж спеціального засобу не виявилося під рукою, то на допомогу прийде ацетон.

Дуже добре справляється із завданням спеціальний засіб для очищення монтажної піни аптечний гель Димексид. З огляду на свою дешевизну та доступності він користується попитом у будівельників. Гель наноситься на ламінат або лінолеум, а через 20 хвилин поверхню витирається жорсткої стороною губки для миття посуду. Працювати потрібно в рукавичках, оскільки засіб може залишити опік.

З пластикових вікон і панелей

Пластикові поверхні за допомогою хімічних очищувачів можна пошкодити.

Видаляти монтажну піну з пластмаси потрібно негайно, поки вона не засохла. Герметик знімається будь-яким підручним предметом і насухо витирається ганчіркою.

Якщо непотрібна піна все ж застигла, скористайтеся очищувачем Belife FOAMCLEАNER або гелем Димексиду. Це засіб потрібно добре розподілити на ділянці і залишити на 20-30 хвилин. Після цього жорсткою щіткою зняти залишки пінополіуретанового герметика.

З металевих дверей

Метал відмінно піддається очищенню. Іноді досить підчепити краплю піни гострим ножем, щоб вона безслідно зникла. Також можна застосувати розігріте соняшникову олію, яка розм'якшує засохлий герметик. Попередньо його зрізають, а змащений маслом ділянку залишають на 30 хвилин. Після цього залишки піни витираються жорсткою губкою. Жирний слід змивається миючим засобом.

З пістолета для монтажної піни

Перед початком ремонтних робіт з використанням пінополіуретанового герметика потрібно купити очищувач пістолета Belife FOAMCLEАNER. Після використання його відразу промивають цим засобом.

Якщо піна засохла, то пістолет потрібно чистити в розібраному вигляді. Для хорошого ефекту всі деталі післячистки заливаються очищувачем на 15 хвилин. Потім пістолет збирається і промивається стандартним способом.

Чим видалити монтажну піну з інших видів поверхонь

Повністю уникнути попадання герметиків на небажані ділянки неможливо. Один необережний рух може істотно зашкодити і навіть зіпсувати річ або предмет інтер'єру. Крім вище перерахованних випадків, іноді піна потрапляє наінші поверхні.

Меблі і килими

При попаданні пінополіуретану на килим або предмет меблів, можна використовувати ацетон або Димексид. Щоб уникнути зміни кольору виробу потрібно в непомітному місці випробувати засіб. З килимів засохла піна очищається жорсткою щіткою.

Шпалери

Прибрати монтажну піну з шпалер можна лише механічним способом. Дочекайтеся висихання герметика і зріжте його гострим ножем. Всі інші засоби роз'їдають поверхню і залишають плями.

Автомобіль

Безслідно видалити піну з кузова авто не так просто. Для цього використовується спеціальний очищувач, однак після цього все одно знадобиться додаткова полірування.

Цегла

Пориста структура цегли перешкоджає дії спеціальних розчинників для монтажної піни. Використовуйте наждачний папір для ретельного очищення цегляних поверхонь.

Як захистити поверхні від небажаного потрапляння піни

Будь-яке забруднення легше попередити, ніж позбутися від нього. Тому перед проведенням ремонтних робіт потрібно одягнутися в старий одяг, укрити плівкою навколишні предмети меблів і інші поверхні. Для захисту рук надіньте рукавички. Підлогу можна застелити газетами. Не забудьте купити спеціальний очищувач, яким після закінчення робіт ви промиєте пістолет.

Для роботи з герметиками краще використовувати спеціальні пістолети, оскільки непрофесійні пристосування збільшують ризик розбризкування монтажної піни.