Ваш кошик порожній :(

Рідкий ключ - це універсальне мастило для проіржавілих різьбових і замкових з'єднань. Вона розм'якшує в них іржу, яка скупчилась, накип та бруд, полегшуючи демонтаж і ремонт конструкцій з різних металів. Даним терміном позначають цілий комплекс подібних складів на основі оригінального мастила WD-40 американського виробництва. Засіб використовується переважно в авторемонті, однак бажаючі можуть купити рідкий ключ для різних побутових потреб. У нашому інтернет-магазині представлена проникаюча змазка BL-40, зручність використання цього продукту, його ефективність і ціна вас приємно здивують!

Особливості складу проникаючого мастила

Зразковий склад включає перетворювачі іржі, синтетичні мастила, розчинники і виглядає наступним чином:

 • 50% уайт-спирит – розчинник;
 • 25% двоокис азоту - витіснювач вологи;
 • 15% мінеральні мастила;
 • 10% різні додаткові присадки і аерозольні компоненти.

Підсумкова формула у різних виробників може трохи відрізнятися, що позначається на кінцевих властивостях продукту, тому, перш ніж купити відповідну хімію для відкручування болтів, ознайомтеся зі списком найбільш поширених додаткових присадок:

 • дисульфід молібдену - підвищує якість захисної мастила;
 • силікон - збільшує морозостійкість;
 • віск - підвищує водовідштовхувальні якості;
 • графіт - володіє антикорозійним дією;
 • гас - підвищує проникаючу здатність складу.

Цікаво! Вихідний склад WD-40, розроблений компанією Convair в 1958 році, до цих пір залишається комерційною таємницею.

Форма випуску

Універсальне проникаюче мастило випускається в рідкому агрегатному стані і у вигляді аерозолю-спрея - на ефективність складу це не впливає. В обох випадках ємність постачають спеціальними трубками-подовжувачами або конусовидними носиками, які полегшують доставку рідини до важкодоступних місць. Відсутність такого доповнення може утруднити нанесення мастила і знизити ефективність її використання.

Як працює рідкий ключ

Основне завдання будь-якого складу «рідкий ключ» - розчинити оксиди іржі і підвищити рухливість з'єднання. Така мастило швидко затікає в найдрібніші кути різьблення і вступає в хімічну реакцію з накопиченими там оксидами металів і різними забрудненнями (жирами, смолами, клеями і т.п.). В результаті це дозволяє знизити середній відвертається момент сили для нарізного сполучення з 11,0 кгс * м до 8,0 кгс * м (для стандартного болта 12 мм), що полегшує відкручування прикипіла деталей. Додатково наявність в складі силікону і мінеральних масел запобігає промерзання, зберігаючи рухливість і еластичність деталей в умовах мінусових температур при наявності вологи.

Рекомендації щодо застосування:

 • мастило наносити рясно до повного просочування деталей;
 • дати постояти протягом декількох хвилин, щоб рідина прореагувала з твердими оксидами;
 • для розробки нарізного сполучення потягнути ключем в сторону затягування різьблення і тільки потім починати відкручувати;
 • в особливо запущених випадках з наявністю глибоко окислених деталей може знадобитися повторне нанесення мастила.

Основні характеристики

Головні показники ефективності універсального мастила:

 • Проникаюча здатність - найважливіша характеристика суміші. Чим вище цей показник, тим глибше реагенти складу проникають в кути нарізного сполучення, і тим менша витрата йде на обробку одиниці площі.
 • Випаровуваність - залежить від співвідношення летких з'єднань (розчинників, гасу) і масел. При надлишку розчинників і гасу склад виходить нестійким і швидко випаровується з поверхні деталей. При високому вмісті масел рідкий ключ виходить занадто в'язким і втрачає свою проникаючу здатність, але краще захищає деталі,виступаючи в ролі захисного мастила. В ідеалі показник випаровування повинен знаходиться в інтервалі так званої «золотої середини».
 • Морозостійкість - чим нижче температура замерзання робочого складу, тим краще буде захист оброблених з'єднань в процесі експлуатації (особливо в холодну пору року). Цей показник особливо актуальний для засобів, які використовуються в першу чергу для розморожування замків автомобілів.

Всі ці характеристики, як і ефективність проникаючого мастила в цілому, безпосередньо залежать від списку хімічних сполук, що входять до складу.

Де застосовується проникаюче мастило

Основна сфера, в якій задіяна хімія для відкручування болтів - авторемонт. Універсальне проникаюче мастило затребуване як у автолюбителів-приватників, так і на професійних станціях техобслуговування, де використовується для полегшення відкручування прикипіла гайок, захисту елементів електропроводки, змазування деталей і механізмів, створення комплексного захисту від корозії. З цією ж метою складу можуть застосовувати на виробництві - для ремонту і обслуговування вузлів промислового обладнання.

Основні функції «рідкого ключа»:

 • розчинник - розчиняє не тільки іржу, але і різні забруднення з жиру, бітуму, клею;
 • мастило - зменшує тертя між деталями, знижуючи їх знос і збільшуючи термін служби;
 • водовідштовхувальне покриття - витісняє з поверхні з'єднань вологу і формує захисний гідрофобний шар;
 • антикорозійний захист - запобігає утворенню нових оксидів на поверхні металевих деталей.

Рідкий ключ в домашньому господарстві

Застосування в побуті:

 • Видалення залишків жиру, клею, смол (бітуму) - входить в основу уайт-спирт діє як універсальний розчинник. З його допомогою можна видалити навіть засохлу жувальну гумку - як з тканини, так і з волосся.
 • Зачистка від нальоту іржі на металевих трубах опалення і водопостачання - при сильному окислюванні металу доцільніше використовувати спеціальний перетворювач іржі.
 • Змазування скрипучих петель міжкімнатних дверей і кухонних шафок.
 • Усунення проблеми заїдають замків.

Людська фантазія народжує і більш оригінальні способи застосування складу - його використовують в якості тимчасового водовідштовхувального просочення взуття в походах і на рибалці, як засіб проти замерзання вікон і навіть замість звичайного дихлофосу при цькуванні тарганів. Однак перш ніж експериментувати з балончиком рідкого ключа, застосовуючи його не за прямим призначенням, слід чітко оцінити свої знання в хімії - склад універсального мастила підходить далеко не для всіх матеріалів, а його їдкі пари можуть становити серйозну небезпеку для здоров'я, особливо без спеціального захисту.

Підводні камені використання засобів

Будь-які варіанти мастила WD-40 (і BL-40 в тому числі) слід використовувати з оглядкою на ряд особливостей, які обмежують сферу їх застосування. Серед них:

 • Гігроскопічність складу - незважаючи на здатність витісняти вологу, з часом рідкий ключ починає працювати взворотну сторону, притягаючи і накопичуючи вологу. Це не дозволяє використовувати склад у якості постійного захисту від корозії.
 • Швидка випаровуваність - при відсутності в складі сульфіду молібдену засіб може зникнути з поверхні вже нанаступну добу, тому далеко не всі види такої хімії можна використовувати в якості мастила.
 • Несумісність з гумовими матеріалами - деякі склади при попаданні на шланги або патрубки призводять до втрати їх еластичності і швидкому їх розтріскуванню.
 • Різкий неприємний запах - не слід застосовувати таку хімію в закритих приміщеннях без спеціального захисту.

Таким чином, це не стільки універсальна мастило, скільки вузькоспеціалізований продукт, призначений для полегшення ремонтних робіт. Він спрощує відкручування заржавілих різьбових з'єднань і не підходить для тривалого захисту деталей. З цією метою використовують інші, спеціально призначені для цього склади -силіконові мастила, масла, перетворювачі іржі і т.п.

Рідкий ключ - відмінний помічник, який завжди повинен бути з вами!

Балончик такого засобу бажано завжди тримати під рукою на випадок непередбачених ситуацій з автомобілем абов побуті. Воно допоможе швидко і ефективно вирішити поширені проблеми, пов'язані із забрудненням, окисленням, прикипання і промерзанням деталей і матеріалів. Однак варто пам'ятати, що це не панацея, яка здатна замінити весь спектр захисних і мастильних матеріалів.

Рекомендуемые статьи

Рекомендуемые товары

Категорії