Кладка газобетону на клей-піну: всі за і проти

Безшовний метод кладки газобетону на клей-піну є альтернативою застосування цементно-піщаних сумішей. Він більш вигідний економічно, а також забезпечує краще збереження тепла всередині готових конструкцій з газобетонних блоків.

Особливості використання газобетону в будівництві

Газобетонні блоки, які інакше називають піноблоками або газоблоками - матеріал з групи комірчастих бетонів. Саме його широко застосовують при будівництві малоповерхневих об'єктів і міжкімнатних перегородок. Застосування пінобетону дозволяє заощадити бюджет, час та зусилля будівельників. Кладку газоблоків, як і подальшу обробку стін з нього своїми силами може здійснити не тільки професійний будівельник, але любитель.

Кладкапінобетону традиційним способом має на увазі використання спеціальних сумішей. Спосіб застосування цементних розчинів перевірений часом, його технологія відпрацьована і доступна. Але через більш високої, ніж у газобетону, теплопровідності, цементно-піщані шви кладок збільшують тепловтрати приміщень, які зводяться.

Будівлі з газобетону характеризуються тривалими термінами експлуатації. Усередині приміщень, виконаних з цього матеріалу, добре зберігається тепло завдяки низькій теплопровідності матеріалу.

Переваги і недоліки використання клей-піни для газобетону

При укладанні газоблоків на поліуретанову клей-піну досягаються оптимальні показники теплопровідності, при яких в приміщенні більш ефективно зберігається тепло. Даний спосіб менш витратний в фінансовому плані, зокрема він дозволяє економити час при проведенні робіт за рахунок скорочення термінів висихання кладки. Дуже добре для кладки газобетону підходить професійна клей-піна Pro-FС950 (РІДКИЙ ЦЕМЕНТ).


Проте у цього матеріалу є не тільки переваги, а й недоліки, і їх слід обов'язково врахувати.

Переваги

Піна для кладки газобетону почала використовуватися порівняно недавно, тому такий метод вимагає обережного підходу, оскільки його поки що не можна віднести до розряду перевірених і добре вивчених. Дана технологія має наступні переваги:

  • підвищення теплоізоляційних характеристик і герметичності швів;
  • достатня адгезія при з'єднанні газобетонних блоків один з одним;
  • можливість застосування при температурах нижче нуля;
  • економія бюджету.

Найчастіше спосіб кладки газоблоків на клей-піну застосовують при будівництві міжкімнатних перегородок усередині приміщень.

Недоліки

Також при виборі технології кладки необхідно враховувати деякі нюанси. Наприклад, піна для газоблоку не застосовується при зведенні багатоповерхових будівель. Також серед недоліків методу виділяють:

  • недолік даних щодо довгострокової перспективи експлуатації приміщень, зведених даними способом. Простіше кажучи, метод не перевірений часом;
  • підвищені вимоги до геометрії пінобетону;
  • підвищені вимоги до клейового пістолета, яким піна наноситься на поверхню газоблоку в процесі укладання.

Брак інформації щодо міцності і довговічності конструкцій, зведеним методом кладки газоблоків на поліуретанову піну є основною проблемою, що перешкоджає його широкому впровадженню в будівництво.

Технологія безшовної кладки

Піни монтажні, застосовувана при монтажі, повинна бути попередньо підготовлена. Для цього її залишають нат ермін до 24 годин в приміщенні з температурою не нижче 20 ° C. Після цього балони з піною необхідно інтенсивно струсити. Ця дія бажано також повторювати в процесі роботи. Монтаж клей-піною здійснюється за допомогою клейового пістолета з дотриманням стандартних умов роботи.

Укладання стартового ряду

При застосуванні клей-піни замість класичного цементно-піщаного розчину технологія укладання стартового ряду не має принципових відмінностей.

Перший ряд зводиться на ізольованому фундаменті, який встановлюється на коректуючому шарі цементно-піщаного розчину марки 100 з максимальною товщиною до 20 мм або до 40 мм, але зі зміцненням кладки сіткою для забезпечення високої площинності поверхні ряду.

Першими встановлюються кутові блоки, положення яких визначається за допомогою далекоміра, а висота - нівеліром або лазерним осепостроітелем. Максимальний допуск - 3 мм на кожні 10 м довжини ряду.

Під кутовими елементами після повного схоплювання шару, що коректує натягується причальний шнур, після чого заповнюються лінійні ділянки. При цьому добірні елементи не повинні мати довжину менше 50 мм і розміщуються або на безпосередньо на кутах, або через 3-4 блоку від кутового.

Розміри доборів стартового ряду, яким визначається вся схема перев'язки в цілому, повинні забезпечувати в залежності від особливостей ґрунту, на якому проводиться споруда зміщення не менше:

  • 1/5 висоти блоку - на нестисливому грунті;
  • 1/2 висоти - на МЗЛФ з опорою на ослаблений грунт.

Для повного схоплювання стартового ряду необхідно не менше 10 годин.

Зведення стін

Газобетонні блоки укладаються строго послідовно по рядах, кутові піки виводяться. Блоки кожного укладеного ряду необхідно ретельно обтирати до повної мінімізації можливих перепадів висоти. Для закладки армування виконується нарізка паза, яка необхідна через підвищену повзучість кладки.

Прути арматури зв'язуються в єдиний контур і укладаються в штробу, заповнену клейовим складом з мінеральною основою. Після обтирання надлишків необхідно і знепилювання поверхні укладається кутові камені з дотриманням чергування стусанів і ложков в сусідніх рядах.

Піну на газоблок наносять з розрахунку одна смуга (шириною не більше 2-3 см) на 10 сантиметрів площі поверхні. Таким чином, на блок шириною 20 см наносять дві смуги піни, на 30-сантиметровий - три. При більшій товщині клей-піну розподіляють зигзагоподібно. Також піну необхідно наносити на тичок сусіднього каменю, після чого є близько хвилини для установки і підготовки наступного газоблоку. При цьому остаточно клей-піна схоплюється через 20 хвилин, що необхідно враховувати для своєчасної корекції недоліків в роботі.

Вимоги до геометрії газоблоку

При укладанні пористого бетону на піну до його геометрії пред'являються підвищені вимоги. Це пов'язано з тим, що для забезпечення необхідної міцності повинен здійснюватися безпосередній контакт блоків один з одним, оскільки поліуретанова піна виступає фактором протидії поперечному зсуву фрагментів кладки.

Для забезпечення якості експлуатаційних характеристик кладка газоблоків на піну повинна здійснюватися із застосуванням матеріалу з ідеально рівною поверхнею. На практиці допустимо використання газоблоків виключно першої категорії з допуском відхилення по висоті до 1 мм. Цей показник відображений в ГОСТ 31360-2007, але при покупці матеріалу також рекомендується перевірити ТУ, на які орієнтується виробник, на предмет відповідності допусків.

При цьому навіть невелике відхилення в 1 мм може стати причиною утворення накопичувальної похибки. Це змушує будівельників спеціальним чином готувати поверхню кожного ряду перед укладанням наступного. Крім того, що поверхня блоків повинна бути ретельно відшліфованою, її також необхідно очистити від бруду і пилу. Грань газоблоку, на яку наносять полімерну піну, необхідно змочити водою. Для цього використовують вологий пензлик або валик.

Практика застосування клей-піни при кладці газобетону

Питанням «Чи можна газобетонні блоки класти на монтажну піну»? задаються багато будівельників-непрофесіоналів. Брак досвіду в будівництві і брак інформації щодо ефективності методу заважають правильно оцінити його переваги і недоліки і прийняти зважене рішення. Також побоювання викликають тонкі шви і вразливість поліуретанової піни до ультрафіолету.

Однак на практиці у тих, хто зважився укласти газоблоки на піну, ці побоювання не підтвердилися. Ультрафіолетовий вплив поширюється тільки на невеликий шар шва на її зовнішню ділянку, руйнування якого не критично для міцності будови.

При експериментах елементи конструкцій з газоблоків, скріплених клеєм-піною продемонстрували здатність витримувати вертикальні навантаження.

Таким чином, питання широкого застосування технології швидше є питанням часу, з ходом якого кількість даних щодо спроможності методу буде збільшуватися, а сама технологія відпрацьовуватися і поліпшуватися. Купити клей-піну для проведення монтажних робіт в Україні за вигідними цінами можна в нашому інтернет-магазині.