Ваш кошик порожній :(

Сантехнічний силікон, як правило, застосовується для герметизації стиків, кріплень, з'єднань в санвузлах, басейнах, лазнях і саунах. Але цей склад має більш широку сферу застосування.

Особливості застосування герметиків цього типу ми розглянемо в нашій статті.

Особливості даного виду герметиків і їх складу

Головне призначення сантехнічного складу - герметизація труб, кріплення сантехніки у ванній або інших приміщеннях з високим рівнем вологості. Виготовляється засіб з наступних компонентів:

  • Кремнію.
  • Органічних компонентів - екстендери забезпечують зниження в'язкості.
  • Механічних елементів - дозволяють поліпшити адгезію (зчеплення).
  • Фунгіцидів - відповідають за антисептичні властивості, що запобігають появі цвілі, грибка.
  • Барвників - за своєю природою силікон безбарвний і не забарвлюється, тому добавки додають матеріалу різний колір.

Після розтину засіб можна зберігати тривалий час. Добре закрита туба не викликає висихання складу і зміни його консистенції.

Попри високі технічні властивості, засіб не застосовується на покриттях з акрилу, поліпропілену, ПВХ або полікарбонату.

Застосування герметиків в сантехнічних роботах

Сантехнічний герметик - ідеальне рішення для монтажних і ремонтних робіт у ванній: після обробки формується довговічний захисний герметичний шов.

Основна сфера застосування:

  • герметизація кріплень сантехніки, кухонних меблів, раковин;
  • обробка стиків труб, що дозволяє уникнути протікань, деформації конструкцій;
  • ущільнення вікон, скляних вставок на дверях;
  • кріплення дзеркал у ванній.

Види санітарних герметиків

Виділяють два основних типи– кислотний і нейтральний. Універсальні кислотні герметики містять оцтову кислоту, що відрізняється різким запахом. Використовувати сантехнічний прозорий силікон можна для будь-яких поверхонь, які можуть взаємодіяти з кислотою. Не допускається застосування кислотних герметиків на поверхнях з кольорових металів, мармуру або цементу.

Нейтральні склади містять кетоксім або спирт. Вони можуть контактувати з різними поверхнями, не викликаючи процесів окислення. Шов не змінює структуру, зберігає захисні властивості під впливом негативних факторів, не взаємодіє з поверхнею. В нейтральні герметики можуть додавати силіконовий каучук.

Силікон сантехнічний: головні плюси і можливості

Завдяки своїм характеристикам такий засіб має низку переваг:

  • бездоганне зчеплення;
  • вологостійкість;
  • відсутність зміна кольору від впливу агресивних речовин;
  • міцність;
  • не проводить електричний струм;
  • витримує температуру -60- + 300 градусів Цельсія;
  • стійкість до ультрафіолетового випромінювання;
  • довговічність експлуатації.

Варто виділити ще одну особливість складу. Так сантехнічний клей герметик виступає не тільки герметизируючим засобом, але і клеїть, їм можна ефективно поєднати поверхню, встановити сантехніку в будь-якому місці.

Правила застосування

Перед тим, як купити силіконовий сантехнічний герметик, потрібно ознайомитися з основними правилами і технологією його застосування. Перед нанесенням герметика слід ретельно підготувати поверхню. Для цього її очищають, шліфують, знежирюють.

Герметик наноситься за допомогою монтажного пістолета. Безперервно, рівномірним шаром. Формувати шов можна через п'ять хвилин після обробки, а надлишки витерти серветкою. Його ширина повинна становити 5-30 мм, а глибина у два рази перевищує ширину. Щоб не допустити потрапляння силікону на сусідні ділянки покриттів, можна використовувати самоклеючу стрічку.

Відмити герметик, якщо він раптом потрапив поза області обробки, можна вологою ганчіркою. Працювати потрібно в рукавичках, в разі потрапляння силікону на руки, можна скористатися пральним порошком, рослинною олією, милом, ацетоном. Змивати засіб потрібно якомога швидше, щоб не допустити алергічних реакцій.

Особливості вибору сантехнічних герметиків

Багато хто помилково думає, що технологія нанесення - це основна складова успішного процесу герметизації. Насправді все починається з вибору матеріалу. Тут потрібно дотримуватися порад експертів:

  1. Вивчайте інформацію з етикетки. На пакуванні виробник вказує термін придатності, склад, особливості застосування, рекомендації з використання. Небажано купувати уцінені товари, оскільки це, швидше за все, продукція з вичерпаним терміном придатності.
  2. Огляньте пакування. Тара повинна бути цілісною, без пошкоджень, тріщин. Наявність дефектів може негативно позначитися на вмісті, до того ж силікон швидко твердне при попаданні повітря всередину.
  3. Призначення - на етикетках можна визначити сферу застосування складу. Герметики для внутрішніх робіт не завжди підходять для зовнішніх.
  4. Торгова марка - серед всіх виробників варто виділити Belife і Rino.

Ціна силіконового сантехнічного герметика залежить від перерахованих вище критеріїв.

Як зробити герметизацію з'єднань своїми руками

Зручний картридж об'ємом 310 мм дозволяє швидко і без зусиль виконати герметизацію самостійно. Нанесення проходить в кілька етапів:

  1. Підготовчий. Перед початком робіт поверхню ретельно очищається від штукатурки, забруднень, лакофарбових покриттів. Місця ущільнення, з'єднань добре вимивають і знежирюють.
  2. Герметизація. Спершу необхідно зрізати кінець насадки і вставити картридж в монтажний пістолет. Нанесення герметика проводиться акуратно, без різких рухів. Лінія шва повинна проходити по місцях стику, кріплення. Якщо надлишки потрапили на поверхню, їх можна протерти вологою ганчіркою.
  3. Формування шва. Щоб сформувати гладкий шов, його можна вирівняти шпателем або пальцем, попередньо вдягнувши гумову рукавичку.
  4. Фініш. Надлишки герметика слід витерти чистою серветкою, не забувайте мити руки, робочі інструменти, щоб не дати силікону висохнути. Схоплюється шов на протязі 20 хвилин, а до повного затвердіння силікон може сохнути до 24 годин.

Сучасний герметик для сантехніки - недорогий і якісний будівельний матеріал

Санітарні силіконові герметики дозволяють вирішити багато побутових проблем по установці сантехніки, кухонного обладнання. Вони не бояться вологи, морозу, цвілі або грибка.

Щоб вибрати і купити герметики різного виду в Києві або інших містах України, звертайтеся в інтернет-магазин Belife. Ви можете замовити товар оптом і в роздріб. Незалежно від обсягу замовлення, партія товару буде доставлена ​​в максимально швидкі терміни.

Рекомендуемые статьи

Категорії