Фарба для мікрохвильовок: чим пофарбувати, якщо облізла емаль всередині

Коли мікрохвильовка служить тривалий час, вона може втратити зовнішню привабливість: з'являються відколи, подряпини і відшаровується фарба. Це відбувається через несвоєчасний догляд за поверхнями, коли забруднення засихають і для їх видалення потім застосовують жорсткі губки або агресивні засоби для чищення. Що робити, якщо облізла фарба в мікрохвильовці і як продовжити термін служби обладнання ще на кілька років, ми розповімо в нашій статті.

Покриття сучасних СВЧ пічах

Можливість відновлення покриття залежить від типу поверхонь стін. На сьогодні зустрічаються такі варіанти:

  1. Емаль. Прилади з емальованим покриттям коштують дешево, і тому вони найбільш затребувані. Поверхня при цьому гладка і рівна, позбавлена ​​пір, де накопичуються забруднення. Але фарба під дією температури, жиру і механічного впливу втрачає міцність, і відбувається руйнування покриття, що оголює метал. Якщо своєчасно не пофарбувати стіни знову, з'явиться іржа.
  2. Кераміка. Має вищу міцність, ніж харчова емаль для мікрохвильовки, і відмивається така поверхня набагато простіше і швидше. Але при механічному впливі керамічні поверхні розколюються і тріскаються. Їх також можна фарбувати, щоб підвищити міцність
  3. Нержавіюча сталь. Такі мікрохвильовки найдорожчі. Їх нескладно відмити від бруду, однак якщо мова про пригорілий жир, то забруднення прибираються з працею. Абразивні засоби і лужні склади для очищення використовувати в цьому випадку не можна, тому що вони пошкоджують метал. Для миття використовують тільки спеціальні рідкі засоби. Фарбування нержавійки буде неактуальною, оскільки якісний результат в цьому випадку отримати складно.

Таким чином, недорогі моделі мікрохвильовок з керамічними або емальованими стінками всередині можна пофарбувати без проблем, а от фарбувати нержавіючу сталь - не найкраща ідея.

Чи небезпечно використовувати мікрохвильову піч з пошкодженим покриттям

Покриття всередині мікрохвильовки важливо не тільки з естетичної точки зору. Захисні властивості покриття дозволяють забезпечити безпечні умови розігріву їжі, а також запобігають передчасному зносу або пробою. При знищенні покриття залізний корпус оголюється, і метал кородує. Іржа призводить до утворення дірок, що в результаті веде до поломок і навіть пожеж (через діри в корпусі проривається вогонь). Крім того, металева поверхня корпусу може привести до вибуху, як і в випадку з приміщенням в пристрій металевого посуду.

Чи можливо використовувати мікрохвильову піч з потрісканою фарбою

Якщо обід вже розігрітий, і тільки після цього виявилося пошкодження покриття на внутрішній стінці мікрохвильовки, то нічого страшного не буде - продукти все одно захищені від проникнення в них високочастотних хвиль. Проблема може бути тільки якщо металевий кожух вже проіржавів, і порушена цілісність самого корпусу. Якщо ж пошкоджено тільки покриття, то можна вирішити проблему шляхом фарбування внутрішньої камери мікрохвильовки.

Чому відшаровується в мікрохвильовці фарба

Проблема пошкодження покриття на внутрішніх стінках мікрохвильовки виникає, в першу чергу, через порушення правил догляду за обладнанням:

  • після кожного використання на стінці залишаються крихти і краплі жиру, які господар мікрохвильовки не прибирає вчасно, внаслідок чого вони намертво присихають;
  • мікрохвильовку включають, коли вона ще не просохла після вологого прибирання, що сприяє знищенню емальованого шару;
  • на ємності з продуктами відсутня спеціальна кришка, що призводить до осідання жиру на поверхнях всередині пристрою;
  • несвоєчасно віддалені з піддону кислоти, наприклад, сік, що залишився після запікання яблук;
  • для чищення застосовуються абразивні засоби і луги, що призводить до пошкодження лакофарбового покриття.

При підвищених навантаженнях терміни експлуатації обладнання також скорочуються, що особливо актуально для мікрохвильовок, які встановлені в буфетах і кафе в офісах, на підприємствах та інших місцях, де використовують НВЧ кожен день багато людей.

Якою має бути емаль для мікрохвильовки

Фарбу підібрати складно, оскільки не кожне покриття підходить. У переліку основних вимог до емалі для мікрохвильовки:

  1. Екологічність. Фарба не повинна бути шкідливою для людини, оскільки мікрохвильовка призначена для розігріву продуктів харчування. Особливо потрібно звернути увагу на можливі шкідливі випари при високих температурах і вологості.
  2. Стійкість до зміни температур. Покриття повинне витримувати різкі скачки температури при швидкому нагріванні і охолодженні після роботи.
  3. Стійкість до чищення. Покриття повинне витримувати чистку і часте миття, оскільки в іншому випадку фарба знову буде відшаровуватися.

Колір і текстуру краще буде вибрати відповідно фарбі на зовнішній стінці мікрохвильовки, щоб обладнання виглядало красиво.

Види фарб для мікрохвильовки

На ринку присутні різні лакофарбові матеріали, і часом буває складно визначитися, яку фарбу вибрати. Для домашнього фарбування мікрохвильовки можуть використовуватися різні види фарб.

Аерозольна термостійка фарба на основі акрилу

Зазвичай такі склади для фарбування продаються в балончиках, і це дуже зручно для домашнього використання, оскільки при розпиленні фарба лягає рівним красивим шаром. Одного балончика вистачить для фарбування всієї внутрішньої камери мікрохвильовки. Аерозольна емаль для мікрохвильовки типу BeLife Paint for Ceramic захистить від іржі і витримає різкі перепади температур і сильне нагрівання. Цей склад відмінно витримує вологість, він стійкий до впливу пара, повністю екологічний і безпечний для продуктів і для людини.


Спеціальна харчова емаль

Це кремнійорганічні харчові фарби, які найкраще підходять для фарбування стін мікрохвильовки. У складі барвника - пігменти та добавки, а також наповнювачі і спеціальний кремнійорганічний лак. Такі матеріали абсолютно безпечні для контактів з продуктами і відповідають всім стандартам. Покриття буде стійким до високих температур, і добре переносить вплив вологи. При цьому воно буде досить міцним, і тому можна використовувати для його чистки хімікати і механічні засоби. Фарба цього типу висихає досить швидко, а наносити її можливо простий пензлем.

Електропровідна фарба

У складі електропровідних фарб - алюміній, цинк і срібло. Покриття буде стійким до впливу високої температури (до +200 градусів), і при нагріванні не виділяються шкідливі речовини, що особливо важливо для мікрохвильовки в силу постійного контакту з продуктами харчування. Єдиний мінус подібних засобів для фарбування - це досить висока ціна, але вона повністю виправдана стійкістю і міцністю отриманого покриття.

Шунгітова фарба

Шунгіт - це порода, яка нагадує за структурою графіт. Шунгітові фарби мають високі електропровідні властивості, і забезпечують хороший захист від пожеж і перегріву устаткування. Засоби з таким складом найчастіше використовують в будівельних сферах, але для СВЧ фарба з шунгитом також відмінно підходить. Матеріал повністю нешкідливий і добре переносить нагрівання навіть до +300 градусів.

Акрилова грунтовка для автомобіля

Спеціальні автомобільні грунтовки завжди мають підвищену міцність, і будуть надійним і гарним покриттям для пошкодженої СВЧ. Вони також дуже стійкі і досить міцні, і витримують вплив підвищеної вологи і високих температур. Додатковий плюс цього засобу - багатий вибір різних відтінків, що дозволяє підкреслити стиль кухонного приладу. Один істотний мінус фарби - це те, що вона не витримує температуру більш ніж +100 градусів і тому частіше рекомендується для фарбування приладів зовні, а не зсередини.

Що зробити, якщо облізла всередині фарба в мікрохвильовці: технологія фарбування

Якщо всередині мікрохвильовки облізла фарба, нанесена спочатку на заводі, потрібно спочатку прибрати пошкоджене старе покриття за допомогою шпателя і щіток або крупнозернистою наждачкою. Після цієї обробки внутрішні стінки мікрохвильової печі зашкурюють наждачним папером з дрібним зерном. Діяти потрібно обережно, щоб не допустити пошкодження металу.

Перед безпосереднім фарбуванням необхідно знежирити стінки ацетоном або спеціальними розчинниками. Для цієї мети можливо також застосовувати універсальні обезжирювачі. Під час обробки варто трохи вперед нахилити оброблювану СВЧ, щоб частинки розчинника й емалі не потрапили в важкодоступні для очищення місця.

Ділянки, які не потрібно фарбувати, варто попередньо заклеїти скотчем, як і вентиляційну решітку. Після цього фарбу наносять, починаючи від дальньої стінки і переміщаючись в процесі до дверцят. Шар фарби повинен бути максимально тонким, і якщо засіб, призначений для фарбування не у вигляді аерозолю, то необхідно наносити фарбу пензликом або спеціальними поролоновими валиками. Коли перший шар висохне, можна нанести другий шар фарби. В кінці роботи знімають скотч і видаляють дефекти фарбування.

Рекомендації по догляду за пофарбованою поверхнею

Щоб покриття остаточно висохло, перші три дні мікрохвильовку після фарбування використовувати не можна. Після цього жир і бруд варто відмивати відразу після використання, оскільки повторний шар фарби менш стійкий до процесу чищення, ніж покриття, яке нанесено на заводі. Для миття не варто використовувати надмірно холодну або дуже гарячу воду, найкраще підходить тепла вода. Агресивна побутова хімія і луги не підходять для догляду за внутрішніми стінками СВЧ. Дотримуючись цих рекомендацій, можливо використовувати мікрохвильовку ще кілька років без побоювань за якість і безпеку роботи пристрою.

Рекомендуемые товары