Ваш кошик порожній :(

Корозія - неминучий процес, з яким рано чи пізно піддається будь-який виріб з металу, і автомобілі в тому числі. Тому будь-якому з автовласників слід уважно ознайомитися з нюансами антикорозійної обробки свого авто.

Найнеприємніше, що процес розвивається не тільки на зовнішніх ділянках кузова, але також на прихованих порожнинах і днищі, де виявити його не так просто. Тому цим зонам слід приділити особливу увагу.

Види засобів для антикорозійної обробки автомобіля

Всі засоби можна розділити на дві великі групи: для обробки внутрішніх і зовнішніх поверхонь.

На внутрішніх закритих ділянках застосовують засоби:

  1. На основі парафіну, який відмінно протистоїть волозі.
  2. На масляній основі. Такі склади після висихання створюють невидиму захисну плівку, що зберігає захисні властивості навіть при сильному холоді.

Для обробки зовнішніх поверхонь автомобіля застосовують:

  1. Мастики з бітуму. Склади на основі смол ефективно захищають метал і запобігають механічним пошкодженням.
  2. Склади на основі каучуку, що володіють високим ступенем адгезії.

Загальний сенс застосування антикорозійних засобів - створити захисну плівку, що перешкоджає попаданню агресивних речовин безпосередньо на метал.

Вимоги до антикорозійних засобів

Незважаючи на деякі відмінності в застосуванні засобів, вимоги до них однакові. Так, будь-який антикор-засіб повинен володіти такими показниками, як:

  • високий ступінь адгезії з робочою поверхнею;
  • тривалість термінів зберігання;
  • однорідність колоїдної структури;
  • високий коефіцієнт заповнення важко доступних ділянок, подряпин, відколів;
  • вогнетривкість.

Крім цього, засіб ні в якому разі не повинен відшаровуватися або розтріскуватися, а плівка, що утворюється їм на обробленій поверхні, не повинна пропускати вологу і електроліти. Використання якісних засобів гарантовано збільшує терміни експлуатації автомобіля.

Як зрозуміти, що вашому автомобілю потрібно нанести антикорозійне покриття

Антикорозійка - це процедура, яка повинна проводиться завчасно, оскільки її зміст в запобіганні розвитку процесів корозії, а не усунення їх наслідків.

Антикорозійну обробку доцільно проводити в разі, коли автомобілю більше трьох років і власник розраховує продовжувати його використовувати з перспективою подальшого продажу. Справа в тому, що заводського антикора вистачає на строк до 3 років. Якщо планується зміна автомобіля після закінчення цього терміну (так званий «європейський сценарій»), то витрачатися на додаткові маніпуляції просто невигідно, оскільки за три роки експлуатації автомобіль виразно збереже товарний вигляд.

При купівлі вживаного автомобіля з розрахунком на тривалий термін експлуатації, обробка днища авто і колісних арок - мінімальний обсяг робіт, які забезпечать його збереження.

Інший випадок, коли рекомендується робити антікорозійку - будь-які види кузовного ремонту, що включають в себе зварювання і виправлення геометрії кузова. Такі маніпуляції неминуче порушують заводський антикор, що в значній мірі прискорює процес руйнування металу.

Чи потрібна антикорозійна обробка нового автомобіля

Новий автомобіль захищений заводським антикором на термін в середньому до 3 років. При цьому треба враховувати, що гарантія поширюється тільки на наскрізну корозію, поява якої легше відстежити. Отже, антикорозійна обробка, захоплююча днище і порожнину, може відсунути позначене гарантією закінчення термінів експлуатації автомобіля і зробити її в цілому менш клопіткою. Крім того, антикор, зроблений на початку використання авто, в рази підвищує ймовірність його вигідного продажу в подальшому. Якщо ж з якихось причин планується швидка продаж купленого автомобіля в межах термінів гарантії, витрачатися на антикор не має сенсу.

Як часто треба проводити процедуру

Повторювати антикорозійну обробку, зроблену одного разу, можна в тому випадку, якщо перше покриття втратило свої властивості або було втрачено. Повторне нанесення антикора поверх невідпрацьованого своє старого шару, в ряді випадків може саме по собі спровокувати руйнування металевих поверхонь, не кажучи про втрачені гроші і часу.

При експлуатації автомобіля в міських умовах помірного клімату середні терміни служби антикорозійних засобів плівкового типу розраховані на пробіг в межах 100 тис. км, масляних - на 20-30 тис. км. Але такі показники дуже усереднені. Реальні залежать від моделі автомобіля і умов його експлуатації.

Використовувані матеріали

Засоби антикору можуть бути розділені на дві великі групи - на основі бітуму з додаванням синтетичних смол і на основі воску. Виробники до даних типів основи додають різні добавки: бронзу, цинк, каучук і різні полімери. Різниця в застосуванні засобів на різних типах поверхонь полягає в тому, що відкриті ділянки обробляють твердіючими мастиками, а приховані порожнини, навпаки, не висихають до кінця складами.

Великою популярністю у фахівців з антикорозійної обробки користується антикорозійне покриття для днища автомобіля Bosny Undercoat Rubberized. Також можна використовувати засоби інших виробників, наприклад:

  • Tectyl (Нідерланды);
  • Noxudol (Швеція);
  • Dinitrol (Швеція);
  • Soudal (Бельгія);
  • Bivaxol (Німеччина).

Вони також добре справляються із завданням, але коштують відчутно дорожче.

Вартість обробки залежить від габаритів автомобіля. Чим більше авто, тим, відповідно, дорожче антикор.

Як зробити антикор обробку своїми руками?

Висока вартість професійної антикорозійної обробки і відсутність твердої впевненості в результатах дає привід задуматися про здійснення самостійного антикору, тим більше, що раніше його з легкістю робили практично всі автолюбителі.

Основні етапи самостійної антикорозійної обробки автомобіля

  1. Забезпечити доступ до безпосередніх зонам, які будуть оброблятися. У разі, якщо це днище або колісні арки, автомобіль необхідно підняти на естакаду. Арки звільняються від усіх додаткових елементів.
  2. Ділянки з іржею зачищають наждаком або болгаркою з миючим кругом. 3. Зони обробки необхідно вимити спеціальним автомобільним шампунем і ретельно просушити.
  3. Укрити плівкою датчики і електричні роз'єми, особливо, якщо обробка буде проводитися з пульверизатора.
  4. Нанести антикор засіб найбільш підходящим способом (пульверизатором або пензлем).
  5. Антикор-засіб наносять мінімум в два шари. При цьому кожному попереднього шару необхідно дати час для повного висихання.

При антикорозійній обробці автомобіля зі збереженим лакофарбовим покриттям, необхідними етапами підготовки є мийка і сушка.

Що вибрати: професійну антикор обробку або самостійну

Коли антикор обробка автомобіля здійснюється фахівцями із застосуванням відповідного високотехнологічного обладнання, її ефективність і якість об'єктивно вище, оскільки в значній мірі залежать від ступеня підготовленості поверхні. Сучасне обладнання, яким не має в своєму розпорядженні більшість автовласників, забезпечує технологію нанесення антикор засобів і герметичність прилягання складу до поверхні. Однак у цього варіанту є істотний недолік у вигляді досить високу вартість.

Самостійний антикор набагато дешевше, але вимагає більше тимчасових витрат і чималих фізичних зусиль. Теоретично він менш надійний, але разом з тим чимало автолюбителів звично вдаються до дідівських методів і залишаються задоволені результатом.

Вибір «типу» антикору багато в чому залежить від поточних обставин життя, до яких відносяться поточне фінансове становище, стан автомобіля і плани на його подальше використання.

Цікаво! Здійснення антикорозійної обробки автомобіля своїми руками було мейнстрімом за часів СРСР. Спеціальних техніки для здійснення антикору не було навіть у автослюсарів, а куплений одного разу автомобіль необхідно було вкрай дбайливо експлуатувати, оскільки шансу поміняти його могло не статися. Також антикор своїми силами намагалися здійснювати автовласники в період дев'яностих, коли в Росію з-за кордону стали переганяти старі автомобілі. Ці часи давно пішли в минуле.

Антикор для авто: економічна вигода

Якщо оцінювати антикоробработку з фінансового боку це досить вигідне вкладення коштів у випадках, коли до неї є показання. Життя досить мінливе і непередбачуване, а автомобіль - це річ з передбачуваним тривалим терміном експлуатації і перспективою продажу. Виходячи з цього, вкладення коштів в антикорозійну обробку крім продовження термінів експлуатації авто, також певною мірою сприяє фінансовій стабільності в майбутньому.

Рекомендуемые статьи

Категорії