Герметизація швів у ванній кімнаті та кухні

Процедура герметизації швів у ванній кімнаті та кухні вирішує проблему скупчення зайвої вологи в зазорах між різними конструкціями і кахлем, а також запобігає появі патогенних мікроорганізмів, руйнування стін і підлоги і просочування води в розташовані знизу приміщення. Для ефективного вирішення цих завдань використовують герметики, що володіють особливими характеристиками.

Герметик для ванни або кухні: як вибрати правильно?

Для фінішної обробки швів на стиках техніки та оздоблювальних матеріалів застосовуються різні типи герметиків: акриловий, поліуретановий і силіконовий. Але на практиці найкращим себе показав останній, силіконовий. Більшість професіоналів віддають перевагу санітарному силіконового герметику Rino через його універсальності і зручності в застосуванні.

Акрилові та поліуретанові герметики

До переваг акрилових герметиків відносяться стійкість до температурних перепадів, висока адгезія і швидке висихання. Шви, виконані акриловим герметиком, можна пофарбувати або зашпатлевати. Але його застосування неможливо на рухомих поверхнях,схильних до деформації, оскільки шви з нього не відрізняються еластичністю. Крім того, у нього більш обмежений термін служби в порівнянні з герметиками з силікону.

Поліуретанові герметики використовуються для ущільнення швів між елементами конструкцій зі скла, дерева, бетону, каменю або кераміки. Матеріал відрізняється стійкістю і високою швидкістю затвердіння, тому може застосовуватися замість клею. Крім того, шви з поліуретанового герметика можна пофарбувати або покрити лаком. Недоліком герметика цього типу справедливо вважають його агресивна дія на шкіру, тому під час роботи з ним необхідно використовувати засоби захисту і дотримуватися техніки безпеки.

Силіконовий герметик

Силікон для ванни - краще рішення задачі герметизації швів у ванній кімнаті або кухні. Перевагу варто віддати складам, які виробляються без додавання наповнювачів. Санітарний силіконовий герметик після висихання володіє найменшим коефіцієнтом усадки, що забезпечує довговічність швів і можливість його застосування на поверхнях, що мають ризик деформацій. Крім того, його можна застосовувати в якості основи для прокладок під сантехнічні прилади.

Санітарні силіконові герметики стійкі до перепадів температур. У більшості випадків вони мають в складі фунгіциди - речовини, які на 95% виключають появу грибків і плісняви.

Розрізняють кислий і нейтральний склади санітарного силікона. Перший тип має виражену запахом оцту і при роботі в закритих погано провітрюваних приміщеннях можевикликати негативні відчуття і дискомфорт. Також цей склад не можна застосовувати для обробки стиків наметалевих поверхнях, оскільки можуть з'явитися сліди корозії. Нейтральні склади в цьому плані більш універсальні і безпечні.

До популярних марках герметиків, що застосовуються для обробки швів в приміщеннях підвищеної вологості, відносять:

  • Санітарний силіконовий герметик Rino;
  • RAVAK PROFESSIONAL X01200 (силіконовий);
  • KIM TEC SILICON ACETAT 101Е (силіконовий);
  • Момент Гермент (акриловий);
  • CERESIT CS 7 (акриловий).

Який герметик вибрати: білий або прозорий?

Герметики випускаються в двох колірних варіантах: білому і прозорому. Вибір залежить від кольору поверхонь, до яких примикає шов. У ванній частіше перевагу віддають складам білого кольору, оскільки вбільшості випадків оброблювані сантехнічні поверхні мають такий же колір. При обробці швів на кухні частіше застосовують  прозорий силікон, який не буде контрастувати з прилеглими поверхнями.

При цьому, як показує практика, еластичність і адгезивні характеристики прозорого герметика вище, ніж у білого,оскільки при виготовленні останнього застосовують крейду, нерідко в надмірному обсязі. При цьому для ущільнення великих зазорів застосовують саме білий силікон, який крім герметизації створює необхідний візуальний ефект.

Як правильно наносити герметик?

Герметизація швів у ванній - етап робіт, що вимагає максимальної концентрації і уважності. Граматика в деякій мірі вирішують естетичні завдання, а наявність слідів і розлучень негативно відбивається на зовнішньому вигляді приміщення в цілому, тому в ідеалі слід не допускати їх появи. Обробка стиків і швів проводиться в кілька етапів.

Захист робочих поверхонь

Перед тим як наносити герметик у ванній, максимально захистіть поверхні, які можуть постраждати при проведенні робіт. Особливу увагу необхідно приділити ділянкам, прилеглим до ущільнювальних швів, оскільки саме на них найчастіше залишаються сліди й розлучення від силікону. Краще рішення - заклеїти їх малярним скотчем. Від рівності розташування стрічок скотчу при наклеюванні залежить естетика шва, тому цей етап треба виконувати без поспіху і дуже акуратно. Перед тим, як герметизувати ванну, її поверхню потрібно ретельно очистити і знежирити за допомогою миючих засобів, а потім висушити.

Підготовка герметика і нанесення

Визначившись зі складом, необхідно розрахувати обсяг упаковки і підготувати інструмент для нанесення. Привиборі обсягу флакона необхідно орієнтуватися на глибину шва. Крім того, чим менше обсяг туби, тим легшез дійснюється нанесення. Упаковки деяких герметиків мають вбудовані аплікатори. Якщо таких немає, застосовують клейовий пістолет акумуляторного або механічного типу.

Герметизуючий шов необхідно ретельно просушити, оскільки адгезія силікону з вологою поверхнею неможлива. Оцінивши глибину зазору, за допомогою аплікатора або насадки клейового пістолета відміряйте потрібну ширину шару. Заповніть силіконом шов до оптимальної наповненості.

Закінчення робіт з нанесення силікону

По закінченню робіт стрічки малярного скотча знімають до повного застигання складу. Якщо шов при цьому пошкодився, його необхідно зволожити і скорегувати. При попаданні слідів силікону на розташовані поблизу с робочою зоною поверхні їх видаляють якомога швидше, оскільки після застигання зробити це набагато складніше. Свіжий силікон з поверхонь сантехніки або плитка досить легко віддаляється вологою ганчіркою. Сліди застиглого герметика можна видалити за допомогою спеціальних засобів або бензину. Для повного висихання і затвердіння герметику необхідно залишити на термін не менше 10 годин.

Особливості проведення деяких видів робіт

При виконанні деяких етапів обробки з застосуванням герметика необхідно враховувати наступні моменти:

  1. Заповнення стику між стіною і ванною. Унаслідок значної глибини шва між ванною і стіною при його заповненні під поличкою ванни рекомендується зафіксувати вузьку смужку пінопласту, яка не дозволить герметику стекти.
  2. Установка бордюру у ванній. При установці бордюру (куточка) між ванною і стіною герметик використовується в якості додаткової фіксації. При цьому наносити його рекомендують на поличку ванни і стіну, а бордюр міцно притискають до них.
  3. Наклеювання кахельної плитки. При наклеюванні кахлю герметик наноситься смужками і по діагоналі безпосередньо на нього. Після чого плитку щільно притискають до підготовленої поверхні.
  4. Затирка швів при укладанні плитки. Щоб захистити кахель від слідів силікону використовують малярний скотч. При цьому будь-які сліди необхідно якомога швидше видаляти за допомогою шпателя і повністю заповнювати весь обсяг між стиками.
  5. Установка унітазу. При монтажі сантехнічного обладнання герметик вводять максимально глибоко під основу стільчака унітазу.

Як видалити герметик з ванною або умивальника?

Сліди силіконового герметика можна видалити двома способами: механічно, застосовуючи інструменти (і руки втому числі) або за допомогою хімічних засобів. Свіжі і об'ємні відбитки видаляються легше, найчастіше їх досить небагато підчепити з краю, після чого весь шар легко знімається з поверхні.

Щоб видалити свіжі розлучення силікону і зберегти герметичність швів, необхідно зробити прорізи гострим ножем, відокремлюючи непотрібні ділянки. Далі досить скачати їх пальцем.

Затверділі плями від силікону видаляють за допомогою спеціальних хімічних складів. Найбільш популярні іефективними вважаються такі засоби

  • Sili-kill;
  • Силікон Ремовер;
  • Піна-840;
  • CRC Gasket Remover;
  • лінійка засобів марки Permaloid.

Перш ніж видалити силіконовий герметик з акрилової ванни, необхідно переконатися, що склад кошти сумісний зданим матеріалом і не містить абразиви. Ефективним засобом для очищення акрилових поверхонь вважається Dow Corning OS-2.

Видалення слідів герметика - трудомісткий процес, тому при роботі рекомендується накрити сантехніку будівельною плівкою. Свіжі розлучення слід негайно видаляти, не даючи їм застигнути.

Заходи безпеки

При роботі з герметиками слідують дотримуватися стандартні запобіжні заходи і не допускати попадання складу нашкіру, оскільки деякі речовини (фунгіциди, пластифікатори) можуть стати причиною хімічних опіків. Кислотні герметики виділяють пари, небезпечні для органів дихання і очей. Роботу з такими складами необхідно здійснювати в респіраторах та спеціальних окулярах.

По можливості необхідно забезпечити провітрювання приміщення, в якому ведуться роботи або робити перерви.При виникненні неприємних відчуттів з боку шлунково-кишкового тракту або нервової системи (нудота, запаморочення), роботу слід припинити і звернутися за медичною допомогою.

Який герметик вибрати непрофесіоналові

Непрофесіоналам слід проконсультуватися з фахівцем, це можна зробити за допомогою онлайн-чату на нашому сайті. Якщо такої можливості немає - користуйтеся універсальними складами, що застосовується для вирішення широкого спектра завдань.