Чищення і промивання карбюратора: що важливо знати

Сучасне паливо не завжди буває якісним, і в підсумку в карбюраторних конструкціях скупчуються продукти корозії, бруд або залишки води. Це може привести до проблем в роботі безпосередньо самого пристрою і автомобіля в цілому, тому дуже важливо стежити за станом обладнання. Чим можна промити карбюратор і як часто потрібно це робити, розповімо в нашій статті.

Ознаки сильного засмічення

Карбюратор забруднюється як зовні, так і всередині. Очевидні ознаки сильного засмічення:

  • утруднення при запуску в автомобілі силового агрегату; 
  • порушення функціонування двигуна при холостому режимі;
  • при різких натисканнях на «газ» спостерігаються провали;
  • автомобілю потрібно більше пального.

Не можна виключати й інші несправності, які також можуть привести до появи цих ознак поломки, але якщо карбюратор не промивати понад рік, то в будь-якій ситуації не зайвим буде це зробити. Перш ніж почати роботу, необхідно замінити в системі паливний фільтр, щоб після промивання устаткування в пристрій потрапляв виключно очищений бензин.

Що краще: ретельно промити або продути?

Карбюратор представляє складний пристрій, з великою кількістю різних деталей. Усунути повністю забруднення можливо шляхом промивки не тільки корпусу і кришки, а й внутрішніх деталей, включаючи жиклери, в яких канали мають діаметр не більше 2 мм. У домашніх умовах вимити такі забруднення буде складно, і найкращим рішенням буде продути ці тонкі канали, для чого використовується струмінь щільно стиснутого повітря. Але для початку краще обробити їх аерозольним засобом, яке розчинить частина бруду, а канали зробить м'якими і податливими, щоб потім продути вийшло більш ефективно.

Основні способи промити карбюратор і засоби для промивання

Два найефективніші способи промивання карбюратора:

  1. З частковим розбиранням пристрою. Часткове розбирання - це найпопулярніший варіант обслуговування карбюратора на дому. Для цього знімають повітряний фільтр, після чого видаляють кришку і витягують з приладу всі доступні елементи, щоб змити з них бруд і зібрати назад конструкцію. Ефективність такої чистки висока, так як візуально можна визначити, наскільки деталі чисті.
  2. Повне розбирання. Це найефективніший, але при цьому трудомісткий спосіб. Дрібні деталі замочують після розбирання конструкції в бензині, ацетоні або шампуні для очищення. Після цього можна продути всі дрібні елементи щільної струменем повітря.

Чим ефективно промити карбюратор?

Багато за звичкою використовують для домашнього промивання стандартні рідини, які є вдома практично у кожного автомобіліста:

  • очищений бензин високої якості;
  • гас будь-якого типу;
  • відповідні розчинники;
  • дизельне паливо.

Такі рідини не дуже добре справляються з цим завданням, набагато краще для цього застосовувати аерозольні засоби. Балон для чищення карбюратора можна купити в автомагазині або на нашому сайті.

Чому рідина для чищення карбюратора у вигляді спрея найпопулярніша

Автомобільні спреї для очищення карбюраторів (наприклад, Belife Karb & Choke Cleaner) є найефективнішим засобом. Якщо їх застосовувати регулярно, то можливо попередити велику кількість проблем, пов'язаних із забрудненнями карбюраторних деталей. У складі такий засіб має хімічні органічні сполуки, неорганічні елементи та різні розчинники. Одні використовуються в якості допоміжної речовини, а інші - як основні засоби для чищення.

Саме основні речовини здатні проникнути в найдрібніші деталі приладу, і можуть впоратися з найскладнішими забрудненнями, включаючи смолисті елементи на стінках і деталях карбюратора. Крім того, це і найпростіший спосіб очищення карбюраторів. Однак в складних випадках балончик для чищення карбюратора не допоможе, і потрібні інші підручні засоби. Час від часу автомобільний карбюратор все одно зажадає професійного обслуговування, і вам доведеться звернутися в автомайстерню.

Як почистити карбюратор, не знімаючи його з двигуна?

Деякі виробники пропонують даний спосіб, якщо немає можливості зробити хоча б часткову розбирання карбюратора.

Для такого промивання без проведення демонтажу застосовується спеціальний засіб для очищення конструкцій карбюратора (НЕ АЕРОЗОЛЬНА) і однієї банки для однієї процедури промивання повністю досить.

Алгоритм дій при використанні подібних засобів:

  • знаходимо надійну заправку, де продають якісний бензин;
  • знімаємо пробку з паливного бака;
  • обережно відкриваємо банку, в якій продається промивна рідина;
  • рідину заливаємо в бак, застосовуючи спеціальну лійку;
  • слідом заливаємо бак в автомобілі до повного рівня бензином (паливом).

Після цього потрібно їздити, поки не закінчиться паливо. Процедура після цього вважається завершеною. Вона дозволяє полегшити запуск двигуна на старті, а також знизити рівень токсичності вихлопних газів. Крім того, є думка, що очищений карбюратор, подібним чином економить паливо аж до 7%, що має велике значення. Виробники подібних засобів рекомендують робити цю процедуру після кожних чергових 3000 км пробігу. Однак, якщо порівнювати з іншими методами очищення карбюратора - він малоефективний, і може хіба що розглядатися як тимчасовий захід.

Промивання з частковим розбиранням

Самостійна часткова промивка включає в себе демонтаж обладнання і неповний розбір конструкції на деталі. Для очищення конструкції використовується спеціальний аерозольний засіб для очищення карбюратора, одного балончика якого цілком достатньо для одного разу. Також необхідні для проведення цієї процедури вдома:

  • звичайні гайкові ключі, а також шліцьова і хрестова викрутки і пасатижі;
  • аерозольний балончик з очищує речовиною;
  • компресорний пристрій або шинний насос, з додатковим вузьким наконечником;
  • непотрібна зубна щітка і зубочистки;
  • суха і чиста тканина, краще грубувата, щоб не залишала ворсу;
  • дерев'яна лопатка або паличка від морозива.

Процедура складніше, ніж в першому випадку. Для цього потрібно відкрити капот і зняти фільтр, після чого відкрутити гайки ключем 10, і після цього відкривши спеціальні засувки-пружини. Далі слід від'єднати всі шланги і наконечник проводу на електромагнітному клапані. Тільки після цього можливо викрутити гвинти в кришці корпусу карбюратора, щоб зняти його.

Знімаючи карбюратор, необхідно діяти дуже обережно, щоб не допустити пошкодження прокладки. Ключем на 13 в пристрої викручують встановлений електромагнітний клапан, а також пробку на карбюраторному фільтрі. Буде потрібно від'єднати всі жиклери, а також отримати розпилювач з конструкції і дифузори з карбюраторних камер.

Після цього можна нанести аерозольна засіб на всі внутрішні поверхні і обробити карбюратор зовні. Зубною щіткою варто прочистити кришку з внутрішньої сторони, і для видалення серйозних забруднень можна застосовувати дерев'яну лопатку. Протерши сухою чистою ганчіркою, можна відкласти кришку в бік і приступити до обробки дрібних деталей.

Далі все жиклери необхідно продути, як і сітчастий фільтр на пробці. Також продуваються розпилювач в прискоренному насосі і емульсійні трубки, а також дифузорі. Для цього застосовується насос або компресор, а якщо є якісь серйозні забруднення в каналах, то потрібно усунути їх зубочистками.

Внутрішні поверхні і деталі при складанні протирати ганчіркою не потрібно, це потрібно тільки для корпусу із зовнішнього боку. Збирають карбюратор в зворотному порядку.

Важливо! Застосовувати аерозоль для чищення карбюратора можна тільки в рукавичках і захисних окулярах. Засіб має агресивний хімічний склад і при попаданні на шкіру та слизові оболонки може викликати опіки.

Промивання зі зняттям з двигуна і повного розбирання 

Процес повного розбору карбюратора передбачає ті ж дії, що і в попередньому варіанті, тільки додається завдання по викручування повністю всіх робітників і фіксують гвинтів, які встановлені в карбюраторі. Після розбирання всі деталі обробляють аерозольним засобом. Після цього всі елементи чистять зубною щіткою і зубочистками, щоб видалити всі навіть найдрібніші забруднення.

Як часто варто чистити карбюратор?

Як вже говорилося, спецзасоби рекомендується заливати в систему через кожні 3-5 тис км. Комплексна методика очищення автомобільних карбюраторів, що передбачає повне розбирання, актуальна раз на рік, і якщо немає ніяких спеціальних навичок, то краще буде звернутися на СТО. Якщо у автолюбителя немає ніякої можливості поїхати на СТО для заміни фільтра і для повноцінного чищення системи карбюратора, то можна самостійно зробити очистку з частковим розбиранням обладнання - це максимально простий для домашнього чищення варіант.

Профілактика забруднень

Щоб не допустити забруднення карбюраторної системи, необхідно використовувати виключно якісне паливо. Для цього варто заправлятися тільки на перевірених заправках, де продають чисте і не розбавлене пальне. Раз в сезон необхідно перевірити паливний, сітчастий і повітряний фільтри, і, якщо потрібно, то замінити їх - це дозволяє забезпечувати більш якісне очищення палива в системі, і не пропускає в карбюратор забруднення. Стабільне функціонування двигуна і паливної системи вимагає очищення карбюратора методом без демонтажу обладнання раз в хоча б 3 місяці.

Чи можливо промити автомобільний карбюратор в домашніх умовах і без спецзасоби

Коли відсутня можливість застосовувати спецзасоби для промивання автомобільного карбюратора, то можна обійтися без них. Для цього потрібно деталі замочити на всю ніч в бензині або ацетоні (гас теж підійде) і тільки вранці можна приступити до чищення елементів конструкції і продування. Ефект в цьому випадку буде майже такий. А ось заливати безпосередньо ацетон в бак не рекомендується, оскільки це призводить до зносу ущільнювачів і прокладок, а також клапанів, зроблених з гуми. Промити автолюбителю карбюратор в домашніх умовах нескладно, і це потрібно робити регулярно, щоб забезпечити стабільну і надійну роботу автомобіля.