Ваш кошик порожній :(

В ході ремонтних робіт по установці різних вбудованих конструкцій виникає необхідність використання матеріалу, здатного заповнити порожнечі і отвори, які виникли. Краще за все з цим може впорятися монтажна піна, розфасована в аерозольні балони під тиском. Це матеріал, унікальні властивості якого дозволяють широко використовувати його при будівельних і монтажних роботах різного рівня складності.

Що таке монтажна піна?

Це герметик на основі пінополіуретану. Основні компоненти поліуретанової піни: метилендифенілдиізоциианат, поліоли, каталізатори, стабілізатори і вспінювачі.

Склад знаходиться в аерозольному балоні в рідкому стані, але при виході і наступному контакті з вологою, яка присутня в повітрі, полімеризується і затвердіває. Завдяки цьому пінний матеріал міцно фіксує конструкції, а також стабілізує їх при незначних переміщеннях. Якщо склад якісний, він достатньо добре справляється з фіксацією масивних елементів.

Основні властивості будівельної піни

 • здатність багаторазово збільшуватися в об'ємі, що в значному ступені спрощує і пришвидшує робочий процес.
 • Гарна адгезія до будь-якої поверхні, за винятком поліетилена, тефлона, силікона, поліпропілена, льоду і масла.
 • Первинне і вторичне розширення. Після нанесення піна розширюється в декілька разів одразу після появи з балону. Це слід враховувати, так як її надлишки можуть сильно деформувати матеріал, з яким відбувається робота. Вторичне розширення відбувається в процесі затвердіння, зазвичай це процес відбувається протягом доби.
 • Об'єм виходу. На балоні вказано приблизна кількість продукта, який затвердів — як правило, це 50, 60 або 70 літрів. Реальний вихід матеріалу залежить від різних факторів, в тому числі температури повітря і нерідко виявляється менше вказанного.
 • В'язкість. При умовах дотримання температурного режиму якісна монтажна піна не повинна текти.

Пінний склад легко заповнює щілини і стики, навіть якщо вони знаходяться в важкодоступних місцях.

Основні функції будівельної піни:

 • Якісне кріплення і фіксація конструкцій з металу, дерева і ПВХ (наприклад, віконні рами, водопровідні труби).
 • Звукоізоляція. Завдяки великій кількості ізольованних один від одного повітряних порожнин, склад ефективно перешкоджає прохожденню звукових хвиль.
 • Герметизація. Матеріал добре заповнює порожній простір між цеглинами, бетонними плитами та іншими будматеріалами.
 • Теплоізоляція. 2,5-сантиметровий шар пінополіуретану має теплопровідність, як у 19-сантиметрового дерев'яного бруса або як у цегляної стіни півметрової товщини.

Важливо! Застиглий матеріал руйнується під впливом ультрафіолету, тому ділянки, на які потрапляє сонячне світло слід покрити шпаклівкою або штукатуркою.

Використання монтажної піни

Особливості використання будівельної піни залежать від її виду. Оскільки після розпилення складу збільшується в обсязі, необхідно враховувати габарити заповнюваних прорізів: вузькі порожнини краще заповнювати складом з невеликим розширенням.

При заповненні великого за обсягом простору склад наносять шар за шаром, зволожуючи попередній шар після полімеризації. Також існує технологія, при якій отвір попередньо заповнюють філером (наприклад, щебенем) і тільки після цього застосовують пінний матеріал з невеликим розширенням.

Види монтажної піни

Існує два основних види:

 1. Професійна - наноситься за допомогою монтажного пістолета, що допомагає наносити матеріал більш точно і економно. Має менше вторинне розширення, ніж побутова.
 2. Побутова - наноситься за допомогою трубкового адаптера. Її слід використовувати в разі необхідності запінити невелику ділянку.

Класи горючості монтажної піни

 • B1 — вогнестійка (найкращий варіант з точки зору пожежонебезпеки);
 • B2 —самозагасаюча;
 • B3 — горюча.

У вогнетривкий склад включені особливі компоненти, які стійкі навіть в умовах вкрай високої температури. Його застосовують не тільки для об'єктів, експлуатація яких відбувається в екстремальних умовах, а також навіть при невеликому ризику виникнення пожеж.

Температура використання монтажної піни

При виборі пінного матеріалу дуже важливо знати температуру, при якій будуть проводитися роботи. Для ефективного застосування матеріалу також важлива достатня вологість повітря. Чим вона вища, тим більш сприятливі умови для розширення і якісної полімеризації складу.

Монтажна піна - матеріал сезонний. Існують склади для літнього і зимового і всесезонного застосування:

 • Літня. Застосовується в теплу пору року при температурах від +5 до +35 ° С.
 • Зимова.Застосовується при знижених температурах до - 20 ° С включно. Характеризується слабким розширенням, тому при роботі з такою виглядом матеріалу доцільно змочувати його водою з пульверизатора.
 • Всесезонна. Характеризується хорошою здатністю до розширення і застосовується при температурі від -10 до + 35° С.

Інформація про те, яку температуру витримує монтажна піна і в яких умовах її краще використовувати, вказана наупаковці.

Правила використання

Є ряд нескладних правил, дотримуючись яких ви зможете провести роботи максимально якісно:

 • Дотримуйтесь умови зберігання, зазначені на упаковці. По можливості використовуйте склад з великим запасом терміну придатності. Чим ближче його кінець, тим більш в'язким стає матеріал, що негативно позначається найого властивості.
 • Зволожите поверхню, на яку ви будете наносити пінний матеріал.
 • Слідкуйте, щоб балон з піною був правильної температури.
 • Для того, щоб склад був однорідним, перед першим застосуванням інтенсивно струшуйте балон протягом хвилини,також струшуйте його кілька разів перед кожним застосуванням.
 • Під час використання тримайте балон догори дном.
 • Працюйте тільки в спецформі і рукавичках, так як видалити піну з одягу дуже складно. Перед проведенням робіт бажано придбати очищувач, їм ви зможете відчистити склад і промити пістолет або насадку на балон. Засохлу піну з шкіри рук можна видалити тільки пемзою.

Важливо! Застиглий склад руйнується під дією ультрафіолету (сонячних променів). Для збереження структури і форми піни, її необхідно шпаклювати.

Як вибрати монтажну піну

Кращий спосіб вибрати якісний пінний матеріал - проконсультуватися з професіоналом. Це може бути людина, якатмає великий досвід у проведенні будівельно-ремонтних робіт або консультант магазину.

Наші консультанти допоможуть вам підібрати склад, який ідеально впорається з вашим завданням. Також ви можете придбати у нас супутні товари: пістолет для розпилення, засіб для очищення, різні види герметиків.

Рекомендуемые статьи

Категорії