Структурне скління фасадів будівель

Технологія структурного скління — це сучасна методика кріплення склопакетів на будівлі будь-якого призначення. Такий спосіб дозволяє створювати красиву поверхню зі скла без видимих кріпильних елементів. Детальніше про структурні фасади та їх переваги — в нашій статті.

Що таке структурний фасадне скління?

Структурне скління застосовується для облицювання всіх видів будівель — невеликих житлових будинків, котеджів, виробничих споруд, гіпермаркетів, кінотеатрів, бізнес-центрів, медичних установ.

Технологія стала популярна через естетичность і можливість створювати унікальні дизайнерські конструкції. Завдяки спеціальній системі кріплення, можна отримати візуальний ефект цільної скляної поверхні. При цьому ширина і висота будівлі не мають ніякого значення. 

Для кріплення стекол застосовуються спеціальні конструкції, які не тільки надійно фіксують, але і маскують кріпильні елементи. 

Щоб домогтися ефекту цільної стіни, виконується склеювання скла і комплектуючих з стійково-ригельною системою — конструкцією з металевого вертикально-горизонтального каркаса, зафіксованої на фасаді будівлі.

Для захисту стиків від негативного впливу зовнішнього і внутрішнього середовища, а також з метою збереження цілісності конструкції застосовується високоякісний клей-герметик. 

Напівструктурне скління і його відмінності

Зовні такий вид скління практично не відрізняється від структурного. Різниця в тому, що напівструктурна технологія відноситься до комбінованої методики і відрізняється специфічною технікою кріплення склопакета. Найчастіше такий вид застосовується, коли планується зведення будівлі з монолітним фасадом, але установка скла по структурній технології з яких-небудь причин неможлива.

Вартість напівструктурного скління нижче, але на якості конструкцій це ніяк не позначається.

За допомогою такого способу можна зробити навіть похилі фасади і скляні дахи будь-яких видів. Головні переваги технології — естетичний зовнішній вигляд, підвищена світлопропускна здатність, а також висока міцність, надійність і герметичність.

Переваги структурних фасадів

Крім того, що структурна система скління — це дуже красиво і сучасно, у технології є ще маса переваг:

  • підвищена зносостійкість і стійкість до промерзання;
  • пожежна безпека;
  • значна економія електроенергії за рахунок високої світлопроникності;
  • візуальне збільшення площі всередині будівлі;
  • можливість створення конструкцій будь-яких форм, включаючи дизайнерські проекти;
  • надійність і довговічність;
  • висока герметичність і хороші показники теплоізоляційних якостей;
  • можливість установки відкриваються вікон для додаткової вентиляції будівель;
  • простота в догляді і нескладний ремонт;
  • екологічність і безпека для здоров'я;
  • комфортне відчуття всередині будівлі за рахунок природного освітлення;
  • можливість монтажу при будь-яких погодних умовах.

Конструкції виготовляються на ліцензованому високотехнологічному обладнанні. При цьому кожен виробничий етап проходить ретельний контроль, що гарантує відсутність бракованих елементів.

Особливості даного виду скління

Конструкції, виконані по структурної технології досить важкі. Їх виробляють з одинарних або подвійних склопакетів. Другі найчастіше застосовуються в регіонах, розташованих в північній частині країни.

Спосіб призначений для випадків, коли потрібно зробити суцільне скління з вбудованими прихованими стулками, які безперешкодно відкриваються назовні.

Каркас системи складається з високоякісних і надійних стійок, встановлених у вертикальному положенні, і ригелів — горизонтальних перемичок. Найчастіше комплектуючі виготовляються з алюмінію. Рідше з титану або неіржавіючої товстої сталі.

Кріплення каркаса виконується в області міжповерхових перекрить. При цьому елементи кріплення видно тільки всередині будівлі. Із зовнішнього боку видно тільки скла. Шви заповнюються спеціальним герметиком в тон з основною конструкцією, тому фасад виглядає привабливо при будь-якому освітленні.

Особливості структурних склопакетів

Склопакет для структурного скління відрізняється від стандартних тим, що зовнішнє скло у нього значно більше, ніж внутрішнє. Значна різниця в розмірах дозволяє надійно кріпити конструкції, приховуючи під собою елементи кріплення. Під час монтажу фіксуються обидва полотнища, що надає системі додаткову міцність.

Крім конструктивних відмінностей, є ще одна відмінність структурних склопакетів від звичайних пластикових (ПВХ) конструкцій. Їх особливість в тому, що внутрішнє скло виконується з високоякісного і екологічного триплекса, а для зовнішньої частини застосовується тільки гартоване скляне полотнище. Саме тому такі конструкції дуже міцні і мають підвищену ударостійкість.

У чому особливість герметиків для структурного фасадного скління

Види кріпильних систем, за допомогою яких фіксуються склопакети до несучої конструкції, розрізняються залежно від виробника, але найчастіше це силіконовий чи високонадійний силіконовий герметик. Матеріал застосовується для герметизації стиків і запобігання деформації конструкцій.

Ці ерметики мають високу міцність, не втрачають властивостей при регулярних перепадах температури і надійно з'єднують будь-які поверхні між собою.

Для обробки швів необхідно вибирати тільки якісний матеріал від перевірених виробників. Якщо вузли будуть погано з'єднані, конструкція швидко прийде в непридатність і втратить початкові характеристики. Ремонт таких систем коштує недешево, тому до вибору герметика потрібно підходити з особливою ретельністю.

Структурне скління фасадів — відмінне рішення для будь-яких споруд

Поряд з іншими матеріалами для облицювання, структурні системи застосовуються все частіше, що обумовлено значним переліком переваг. Будинки виглядають гармонійно, поєднуючи в собі унікальний дизайн і комфорт. Вартість такого фасаду доступна, тому технологія застосовується не тільки при будівництві, але і під час реконструкційних робіт.