Якщо на пральній машині утворилася іржа, зволікати з її усуненням не можна. Незабаром корозія почне стрімко розповсюджуватися, що призведе до витрат на покупку нової техніки. Далі ми розповімо, який засіб від іржі для пральних машин підходить для всіх моделей і як пофарбувати корпус своїми руками в домашніх умовах.
Від чого іржавіє корпус пральної машини?
Часто при виявленні корозії на пральній машинці ми навіть не замислюємося про те, що це привід змінити умови її експлуатації. Якщо продовжувати користуватися агрегатом в тому ж режимі, про якісне прання і чистоту білизни в найближчому майбутньому можна забути.
Якщо у машинки з вертикальним завантаженням почала іржавіти кришка, це говорить про те, що в приміщенні дуже висока вологість повітря. Іржаві розводи всередині або зовні корпусу найчастіше стають наслідком використання неякісної води. Всі ці негативні фактори необхідно усунути якомога швидше, інакше доведеться готувати кругленьку суму на відновлення старої або придбання нової пральної машини.
Які засоби можуть допомогти відновити емаль на пральній машині?
У магазинах продаються різні емалеві покриття, щоб відновлювати техніку, але вибирати їх потрібно дуже ретельно. Фарба для пральної машини повинна бути вологостійкою і мати стійкість до агресивних речовин. Ще важливо, щоб барвник витримував високі температурні режими. Ідеальний варіант — спеціальна емаль для реставрації побутової техніки. Вона недешева, але відмінно захищає агрегати від корозії.
Якщо потрібен більш доступний варіант, можна купити фарбу для ванної в балончику або, наприклад, універсальну емаль. Вона також запобігає утворенню іржі, витримує перепади температури та відрізняється високою вологостійкістю.
З фарбою потрібно використовувати ще й ґрунт. Без нього потрібного ефекту не буде, і незабаром вам доведеться повторювати процедуру фарбування.
Що робити з іржею на пральній машині?
Будь-які навіть найменші плями іржі потрібно прибирати, і робити це необхідно максимально швидко. Якщо вчасно не вжити заходів, іржа призведе до передчасного ламання апарату. Послідовність підготовчих дій:
- Перш за все ті частини, які не будуть піддаватися фарбуванню, потрібно закрити за допомогою плівки або малярного скотча.
- Далі проводиться зашкурювання уражених ділянок. Для цього застосовують наждачний папір — спочатку з великим зерном, а потім з дрібним.
- Після зашкурення обов'язково перевірте, щоб всі зони були як слід очищені від старої фарби і іржі. У місцях, де залишаться навіть невеликі погано зачищені ділянки, барвник може роздутися, а потім повністю облізти.
- Далі проводиться видалення пилу і залишків забруднень сухою ганчіркою.
- Наступний етап — знежирення оброблюваних поверхонь. Для цих цілей добре підходить спирт або універсальний знежирювач, який продається в будь-якому будівельному магазині. Уайт-спіріт, гас або бензин краще не використовувати, тому що вони залишають тонку плівку, яка погіршує зчеплення поверхні з фарбою.
На завершення підготовчої процедури поверхню потрібно обробити цинковим ґрунтом, і тільки після цього розпочинати фарбування.
Важливо! Не можна чистити іржаві плями пральним порошком. По-перше, дряпається поверхня. По-друге, в місцях ураження корозією починають стрімко розвиватися хвороботворні мікроби.
Технологія фарбування пральної машини своїми руками
Перший і найважливіший етап — вибір фарби. Краще купувати епоксидну або акрилову емаль для пральної машини, тільки не в банці, а у вигляді аерозолю. Якщо фарбувати густою фарбою за допомогою кисті, залишаться розводи.
Якісні аерозольні склади дуже зручні в застосуванні, освіжають зовнішній вигляд техніки і захищають поверхні від ушкоджень протягом довгих років. Краще вибирати універсальну аерозольну фарбу, фарбу для металу або для пластику, оскільки у таких емалей, як правило, ідентичні експлуатаційні характеристики.
Попередня підготовка, про яку було розказано вище, проведена, барвник для пральної машини куплений, тож розпочинаємо фарбування:
- Ретельно струсіть аерозольний балон протягом 30 секунд.
- Розпилюйте фарбу на відстані 30 см від оброблюваної поверхні. Слідкуйте, щоб балон завжди був у вертикальному положенні.
- Якщо є необхідність в нанесенні другого шару, повторіть процедуру не менше, ніж за 30 хвилин. Саме цей час потрібен, щоб перший шар як слід висох.
- Зачекайте повного висихання фарби, а потім зніміть малярний скотч.
Під час роботи з аерозольними складами не забувайте про техніку безпеки. Щоб емаль не потрапила в очі, надіньте захисні окуляри, а для запобігання потрапляння крапель на шкіру використовуйте гумові рукавички.
Як запобігти появі іржі?
Є декілька способів, як уберегти техніку від утворення іржі:
- Якщо в регіоні проблема з якістю води, потрібна її чистка, а краще відразу встановити очисне обладнання. На перший погляд здається, що це дорого. Насправді, якщо порахувати збитки, пов'язані з постійним ремонтом техніки, очищувач води окупиться дуже швидко.
- У тому випадку, якщо причина появи іржі — висока вологість повітря, машинку слід поставити в інше місце, де немає відкритих резервуарів з водою, або як можна частіше провітрювати зону, де вона експлуатується.
- При виявленні корозії на внутрішніх частинах апарату варто ретельно перевірити з'єднання та кріплення. Найчастіше іржа всередині корпусу з'являється через протікання води з будь-яких з'єднань. Після усунення неполадок, потрібно почистити пошкоджену поверхню і при необхідності замазати плями фарбою (після попередньої підготовки).
- Для попередження іржавих плям використовуйте спеціальні рідини для пластикових і металевих поверхонь. Такі засоби продаються в будь-якому відділі з побутовою хімією.
- Після кожного циклу прання потрібно очищати контейнер для порошку, а також гумовий ущільнювач завантажувального люка і насухо витирати всі елементи. Це зупинить не тільки появу іржі, але і розвиток цвілевих грибків.
Крім корозії, в машинці може утворюватися накип. Щоб цього не сталося, регулярно проводите холодне прання без білизни з додаванням лимонної кислоти.