Ваш кошик порожній :(

Рідка гума Belife — це високоякісна фарба для кузова авто на гумовій основі. Покриття надійно захищає від механічних пошкоджень, але вимагає особливого догляду. Про те, скільки тримається рідка гума і як за нею доглядати, читайте докладніше в нашій статті. 

Чому за покриттям з рідкої гуми потрібно якісно доглядати

Рідка гума відноситься до міцних і еластичних матеріалів та надійно захищає кузов автомобіля. Щоб покриття прослужило довго, за ним потрібно доглядати. Якщо ігнорувати рекомендації фахівців, фарба швидко втратить свій колір і потріскається. Щоб цього уникнути:

 • не залишайте авто на тривалий час під прямими сонячними променями;
 • якщо на кузов потрапили реагенти (сіль і інші речовини для обробки доріг) або нафтопродукти — бензин, гас, бітум, обов'язково видаляйте забруднення;
 • в зимовий час необхідно регулярно мити весь автомобіль, включаючи днище, щоб запобігти утворенню корозії;
 • для захисту покриття під люком паливного бака краще надягти на виступаючу частину горловини гумовий фартух (його можна зробити самостійно).

Якщо на кузові є засохлий бруд, не можна його відбивати. Краще акуратно відчистити забруднення вологою ганчіркою. Також не слід ставити на капот, дах або багажник важкі коробки, сумки та інші вантажі.

Скільки тримається рідка гума?

Термін служби рідкої гуми залежить від декількох факторів:

 • Якість фарби. Якісна рідка гума виготовляється на основі полімерно-бітумної водної емульсії. Сумнівні виробники часто економлять на компонентах і додають різні розчинники, які значно знижують термін служби матеріалу. 
 • Товщина покриття. Мінімальна рекомендована кількість шарів — не менше шістьох. Якщо товщина буде менше, термін служби може зменшиться, тому що покриття не досягне необхідної міцності.
 • Техніка нанесення. Часто новачки припускаються помилки при нанесенні покриття. Основна з них — нерівномірні шари. Через це гума протягом декількох тижнів починає розшаровуватися і відставати від кузова в тих місцях, де фарба нанесена найбільш тонким шаром.
 • Якість догляду. Регулярний догляд за кузовом — запорука довговічності фарби. Щоб попередити утворення корозії, подряпин, тріщин і розшаровування покриття, важливо якомога частіше мити авто і користуватися спеціальними полиролями для рідкої гуми.
 • Термін придатності. Чим свіжіший матеріал, тим, відповідно, він буде більш еластичним та міцним.

При дотриманні перерахованих вище рекомендацій термін експлуатації фарби складає близько трьох років. Якщо просто обробити кузов і не доглядати за ним, покриття прослужить менше року.

Що можна і що не можна робити при митті авто з покриттям?

Якщо вас турбує питання, як рідка гума переносить мийку, не варто перейматися з цього приводу. Матеріал має високі водовідштовхувальні характеристикі, тому навіть при частому контакті з вологою не псується.

Фахівці рекомендують мити автомобіль, покритий рідкою гумою, не рідше, ніж 1—2 рази на місяць (в залежності від ступеня забруднення кузова). При цьому краще використовувати ручний або безконтактний спосіб. Крім того, перш ніж залишати авто на мийці, обов'язково треба запитати у співробітників, чи знають вони правила догляду за рідкою гумою. При неправильних маніпуляціях і сильному тиску води можна пошкодити покриття, що гарантовано знизить експлуатаційні характеристики і термін його служби.

Алгоритм дій при митті авто:

 1. Обробка кузова водою, щоб розм'якшити тверді забруднення.
 2. Нанесення на авто спеціального шампуню без агресивних розчинників у складі.
 3. Мийка щіткою зі щетиною середньої жорсткості.
 4. Ретельна обробка кузова водою.
 5. Сушка автомобіля — видалення патьоків і крапель.

Якщо ви вирішили помити машину самостійно, пам'ятайте, покриття добре переносить вологу, але може зіпсуватися від надмірних фізичних навантажень. Якщо на кузові є бруд, що не відбивайте його будь-якими предметами і не намагайтеся відтерти сухою ганчіркою. Для цих цілей використовується волога серветка з мікрофібри, яка не псує рідку гуму і не залишає ворсинок.

Температура води повинна бути приблизно такою ж, як і кузов. Не можна допускати різких перепадів і мити холодне авто надмірно гарячою водою або навпаки. Це призводить до псування покриття і може стати причиною утворення тріщин, а також відшарування фарби від кузова.

Використовувати рідку гуму чи ні?

Якщо ви плануєте освіжити машину, при цьому будете дбайливо ставитися до неї, не забуваючи про правила догляду, рідка гума Білайф — ваш варіант. При дотриманні рекомендацій фахівців покриття тримається довго, тому автомобіль буде виглядати як новий протягом декількох років.

Але при відсутності часу і бажання займатися автомобілем, краще не застосовувати гумове покриття, так як без догляду воно може потьмяніти, відшаруватися або потріскатися, через що зовнішній вигляд транспорту стане непривабливим.

Рекомендуемые статьи

Категорії