Ваш кошик порожній :(

Навіть новий автомобіль не застрахований від проблеми у вигляді замерзання замку в двері. Це, звичайно, неприємне, але цілком вирішуване питання. У нашій статті ми розповімо про те, як швидко відігріти замок автомобіля, не порушивши цілісність замкового механізму і покриття кузова.

Чого не варто робити, якщо замерзли замки в машині

Коли людина спізнюється, а дверний замок, як на зло, замерз, в хід йдуть різні пристосування, які часто не тільки малоефективні, але і призводять до серйозних поломок механізмів. Тому слід прислухатися до ціх рекомендацій:

  • Ні в якому разі не можна докладати зусилля при повороті ключа, а тим більше намагатися прокручувати його за допомогою плоскогубців або інших допоміжних засобів. Такі дії в переважній більшості випадків призводять до поломки ключа або замкового механізму.
  • Якщо ви вирішили позбутися проблеми за допомогою вогню, не використовуйте газовий пальник з широким розсікачем полум'я. Таким чином ви пошкодите покриття кузова навколо замку, що призведе до серйозних фінансових витрат.
  • Не слід лити в замкову щілину крутий окріп. Дуже часто це призводить до потрапляння рідини на електропроводку, а згодом до її замикання.
  • Не намагайтесь розколупати лід у замку, застосовуючи гострі предмети. Це малоефективно і призводить до його поломки.
  • Багато автовласників намагаються розколоти лід в замку, постукуючи по ньому молотком. Навіть якщо робити це акуратно, ризик пошкодження замерзлого механізму вкрай великий, тому краще не розглядати такий спосіб.

Ці поради допомагають уникнути багатьох проблем, тому не варто ними нехтувати. Є більш результативні методи, як відігріти замок автомобіля в лічені хвилини і не нашкодити деталям та механізмам.

Як відкрити машину, якщо замерз замок: 9 робочих способів

Методи відкривання замка залежать від ступеня його замерзання. Якщо не враховувати цей фактор, можна тільки погіршити ситуацію. Крім того, всі маніпуляції виконуються з надзвичайною обережністю без надмірного зусилля. Щоб розблокування замерзлого замку пройшло швидко і без пошкоджень будь-яких елементів, для початку оціните ситуацію, виберіть оптимальний для вашого випадку спосіб, а потім приступайте до відкривання.

Прогрівання теплим повітрям

Якщо термометр показує близько трьох градусів нижче нуля, спробуйте розморозити замок машини за допомогою власного дихання. Для цього зігніть долоні в форму трубочки, притулите їх щільно до замкової щілини і подуйте в неї. При відсутності ефекту після першої спроби, повторіть маніпуляцію ще 2—3 рази. Зазвичай такий спосіб допомагає, особливо якщо транспорт недовго стояв на вулиці. Коли авто розташоване під вікнами квартири або будинку і є багатометровий подовжувач, можна під'єднати до нього звичайний фен, а потім прогріти замок.

Нагрівання ключа

Якщо перший варіант не дав результатів, пробуємо другий: візьміть звичайну запальничку, нагрійте ключ, вставте його у щілину і акуратно без зусилля спробуйте провернути. Зазвичай вистачає одного-двох разів, щоб розблокувати замок. Якщо є запальничка з тонким спрямованим полум'ям, можна прогріти сам замок, але робиться це швидко і акуратно, щоб не пошкодити покриття двері. Максимальний час прогріву відкритим вогнем 3—5 секунд. Після цього вставляйте ключ і потихеньку провертайте його.

Відкривання за допомогою гарячої води

При показниках до -10 ° С допомагає гаряча вода — їй обливають замок. Не варто лити з відра, так як це негативно позначається і на фарбі, і на механізмах. Щоб не погіршити ситуацію, візьміть флакон з тонким горлом, наприклад, від шампуню, налийте в нього гарячу воду (не окріп!), А потім тонким струменем полийте замок. Процедуру краще повторювати не більше трьох разів, а після кожного обливання слід відразу ж висушувати двері авто ганчіркою.

Медичний спирт — кращий засіб при морозі

Зазвичай такий спосіб застосовується при температурі до -30 °С. Щоб швидко розморозити замок машини, наберіть спирт в шприц з голкою, а потім влийте близько 1 мл в замкову щілину. Багато заливати не варто, так як він може потрапити на електропроводку. Медичний спирт не тільки швидко відігріває і розчиняє лід, але і виділяє тепло, що запобігає повторному замерзанню.

Багато автовласників намагаються відкрити замок машини за допомогою незамерзаючої рідини для омивача скла, проте такий спосіб найчастіше не приносить результатів, тому що засіб розбавляється водою, яка також може замерзнути у щілині.

Застосування «рідкого ключа»

Якщо підручні засоби не допомогли, придбайте в автомагазині спеціальний засіб для розморожування замків — «Рідкий ключ». Засіб недорогий, не вимагає спеціальних навичок і допомагає практично при будь-якій температурі. Досить ввести його в замкову щілину, витримати час, вказаний в інструкції, а потім відкрити замок. 

Важливо! В інтернеті можна знайти рецепт, як виготовити «Рідкий ключ» самостійно з гасу, бензину або моторного масла. Не варто цього робити, тому що така рідина може тільки зашкодити замковому механізму.

Грілка з водою або піском

Якщо є можливість роздобути пісок, насипте його в пластикову пляшку або в мішечок із тканини, прогрійте на батареї, а потім притулите до замку авто. Тримайте грілку до тих пір, поки її вміст не охолоне. Найчастіше знайти пісок взимку вкрай проблематично, тому можна замінити його гарячою водою, яка так само наливається в пластикову пляшку або звичайну грілку. Якщо з першого разу не вийшло розтопити лід, спробуйте ще пару раз. Зазвичай такий спосіб допомагає відкрити замок автомобіля навіть при температурі нижче 30 градусів.

Прогрів за допомогою вихлопних газів

Цей метод ефективний, але не завжди є можливість його реалізувати. Щоб розморозити замок за допомогою вихлопних газів, необхідно попросити автовласника з заведеної машиною допомогти вам. Якщо такий знайшовся, потрібно одягнути шланг на глушник, а потім притулити його до замку. Зазвичай вистачає максимум 2—3 хвилини, навіть при сильних морозах.

WD-40: користуємося їм обережно

WD-40 використовують дуже часто, проте користуватися ним потрібно дуже обережно, і тільки в останню чергу, коли більше нічого не допомагає. Справа в тому, що в його складі є компоненти, які здатні швидко вбирати вологу, що найчастіше тільки погіршує ситуацію при наступній спробі відкриття замку. Якщо ви таки залили в замок WD-40, після цього обов'язково обробіть його вологопоглинаючим мастилом.

Буксирування авто в теплий бокс або гараж

Якщо жоден з перерахованих вище методів не допоміг, спробуйте відкрити інші замки. Таким чином є можливість потрапити в салон і включити пічку. Коли і це не дало результатів, організуйте буксирування авто в тепле приміщення. Це може бути гараж або, наприклад, розташована поруч автомайстерня. Процедура витратна за часом, але таким чином можна захистити замок від поломки і розтопити лід природним шляхом.

Що робити, якщо примерзли двері в машині?

Примерзлі двері авто — не менш поширена проблема, ніж замерзлі замки на воротах будинку або гаража. Найчастіше це відбувається через потрапляння вологи на ущільнювач, і тривалого перебування машини на морозі. Достатньо всього пари годин, щоб двері примерзли «намертво». Далі ми розповімо про найбільш ефективні способи, які працюють навіть при дуже сильних морозах.

Натискаємо на двері авто

Щоб відкрити примерзлі двері, спробуйте із зусиллям опертися на неї і натискати тілом якомога сильніше. Таким чином можна зламати лід, що утворився навколо ущільнювача, а потім безперешкодно потрапити в салон машини. Якщо проблема не тільки в двері, але і в замку, скористайтеся порадами, запропонованими вище.

Видаляємо лід

Якщо лід утворився навколо двері, його необхідно видалити з усіх боків. Коли немає під рукою спеціального скребка, можна використовувати будь-який пластиковий предмет, наприклад, кредитну карту. Тільки робіть це обережно, щоб її не зламати. Металевими виробами краще не користуватися, так як можна серйозно пошкодити скло або лакофарбове покриття. Після видалення льоду натисніть із зусиллям на двері і спробуйте їх відкрити.

Поливаємо ущільнювачі теплою водою

Наберіть в пластикову пляшку теплу воду (не окріп!), А потім полийте їй ущільнювачі навколо всієї двері. Це допоможе розтопити лід. Не завжди вдається відкрити двері з першого разу, тому при необхідності процедуру повторюють до тих пір, поки не розтане вся полій. Після успішного відкриття обов'язково протріть ущільнювачі сухою ганчіркою, інакше після закриття машини замки замерзнуть знову.

Використовуємо рідину проти обледеніння

Засіб випускається в балонах і продається в автомагазинах. Спрей швидко розчиняє лід і утворює на оброблених елементах мастило, яке дозволяє запобігати скупченню вологи. Багато автовласників використовують цю рідину не за фактом виникнення проблеми, а з метою профілактики. Тобто обробляють ущільнюючі елементи до того, як настануть перші морози.

Нагріваємо ущільнювачі звичайним феном

Якщо є можливість використання фена — це ефективний та швидкий спосіб, потрапити в салон автомобіля. Такий варіант підходить тільки в тому випадку, якщо на стеклах немає сколів і тріщин. в іншому випадку від перепаду температур дефекти стануть ще сильнішими, аж до того, що скло трісне наскрізь. Щоб цього уникнути, спочатку проводиться ретельний огляд, і тільки після цього можна розморожувати лід.

Розчиняємо лід спиртом

Налийте спирт в пластиковий флакон з-під шампуню, а потім акуратно вливайте його під ущільнювач. Слідкуйте, щоб засіб не потрапляв на фарбу. Якщо спирт все-таки пролився на лакофарбове покриття, швидко зітріть його серветкою. Багато видів глянцевих фарб дуже чутливі до спиртовмісних складів, що може привести до утворення матових плям. 

Що робити, щоб замки і двері не примерзали навіть у найлютіший мороз

Щоб запобігти проблемі, слід змастити замки дверей автомобіля на зиму, обробити силіконовим мастилом всі ущільнювачі і звернути увагу на наступні поради фахівців:

  • При очищенні машини від снігу обов'язково видаліть його з усіх дверей . Після того як авто прогріється, сніг розтане, потрапить в замки і ущільнювачі, а потім замерзне.
  • Якщо є необхідність помити автомобіль, по закінченні мийки не можна відразу закривати двері. Спочатку обов'язково протріть насухо ручки і ущільнювачі, а замок обробіть водовідштовхувальним засобом. Якщо під рукою немає сухої ганчірки, рекомендовано на час відкривати двері і багажник, щоб видалити всю воду.
  • Коли замки в авто замерзають регулярно, проблема може бути в попаданні вологи в механізм. Для усунення проблеми поставте авто в теплий бокс, щоб замки як слід просохли.
  • Для зниження вологості в салоні на підлогу укладається газета, яка буде вбирати всю вологу. Тоді ні замок, ні дверей не примерзнуть. Крім цього, перед тим як залишити транспорт на вулиці на тривалий час, треба обов'язково провітрити салон, відкривши всі двері.

Якщо машина залишається на морозі на тривалий час, краще обробити замкові щілини, ущільнювачі і петлі засобом WD-40 або силіконовою змазкою, яка запобігає обмерзанню.

Краще запобігти можливим проблемам, ніж потім їх вирішувати

Якщо знати, як підготувати машину до зими і завчасно змащувати замки дверей, можна уникнути ряду неприємних ситуацій. У разі якщо замок або двері все-таки заледенів, робіть все дуже обережно, тому що найменша помилка може привести до великих витрат. Слід застосовувати тільки якісні засоби, так як склади сумнівного виробництва завдають ще більшої шкоди: псують механізм і покриття.

Рекомендуемые статьи

Категорії