Ваш кошик порожній :(

Фарбування мангала, коптильні або барбекю - тема актуальна. Дуже часто після використання його забувають прибрати в приміщення, через що метал піддається впливу зовнішнього середовища: іржавіє і набуває непривабливий вигляд. Як правильно вибрати спосіб, за допомогою якого ви зможете пофарбувати мангал, мирозповімо в нашій статті.

Вимоги до фарб для мангала

Жароміцна фарба для мангала повинна мати наступні властивості:

  • Надійно захищати метал від впливу вологи і різниці температур. Чи не обгорати, якщо під час використання на неї потрапить сніг або дощ.
  • Володіти достатнім ступенем вогнетривкості, що не плавиться під впливом вогню (повинна витримувати температуру до + 500-800 ℃).
  • При нагріванні не виділяти шкідливі для здоров'я речовини.
  • Високотемпературна фарба не повинна вступати в реакцію з іншими речовинами, наприклад, з рідиною для розпалювання.

Варіанти покриттів

Вибір варіанту фарбування залежить від декількох факторів: терміновості, розмірів мангала, можливості відвезти його в майстерню або запросити фахівців, які проведуть оксидування.

Аерозольна жаростійка фарба для мангала

Якщо у вас свято на носі, а вам потрібно щоб місце проведення заходу виглядало презентабельно, кращий варіант -пофарбувати мангал аерозольною термофарбою. Цей варіант не можна назвати ідеальним в плані стійкості, але коли немає часу, щоб відвезти мангал в майстерню, цей спосіб може вас виручити.

У асортименту магазина подібним продуктом є акрилова аерозольна термофарба BeLife Hi-Heat Paint. Вона зроблена у вигляді аерозолю, тому працювати з нею легко, витримує нагрівання до 600 градусів і при нагріванні, завдяки акриловій основі не виділяє шкідливих речовин і повністю безпечна для здоров'я.

Термостійка порошкова фарба

Нанесення покриття подібного типу має одну особливість: після нанесення термофарби мангал потрібно помістити в високотемпературну сушильну піч. Це ускладнює застосування цієї методики в домашніх умовах, так як вимагає спеціального обладнання.

Оксидування або вороніння

Найкращий спосіб захистити метал від корозії - нанесення агресивного хімічного складу. Після цього метал стає насичено-чорного кольору і набуває стійкість до корозії.

Слід врахувати, що процедура воронення пов'язана із застосуванням агресивних хімічних речовин: їдкого натру і каустичної соди. Тому її слід виконувати професіоналам, які мають захисний одяг і знають техніку безпеки при роботі з подібними розчинами.

Технологія фарбування аерозольної термофарбою для мангала

Мангал слід фарбувати тільки зовні, так як вугілля при горінні дають температуру, яку не здатна витримати жодне покриття подібного типу.

Перед тим як нанести термокраску, поверхню необхідно очистити від бруду та іржі. З цим краще всього впорається дриль зі шліфувальною насадкою або спеціальна металева щітка.

Далі очищений метал слід зашкурити наждачним папером, промити водою з миючим засобом, висушити і протерти розчинником.

Перед розпиленням складу балон необхідно енергійно струшувати не менше хвилини.

Фарбу наносять тонким шаром з відстані 25-30 см, висихає вона досить швидко 10-20 хвилин.

Чим пофарбувати мангал з металу

Вибір способу фарбування залежить виключно від ваших цілей. Якщо у вас намічається якийсь захід і потрібно,щоб все виглядало по вищому розряду - то забарвлення аерозольною термофарбою буде кращим варіантом з точки зору технології і ціни. Якщо є час, звичайно варто вибрати оксидування, так як це найнадійніший спосіб захистити метал від іржі і зберегти його привабливий зовнішній вигляд.

Рекомендуемые статьи

Категорії