Ваш кошик порожній :(

Установка дверних коробок і полотен - клопітка процедура, для якої важливо підібрати якісні матеріали. Монтажна піна для дверей ефективно заповнить наскрізні отвори та надійно зафіксує всю конструкцію. Щоб матеріал служив довгі роки, його необхідно правильно використовувати. У разі найменшої погрішності в приміщенні буде холодно, а термін експлуатації двері значно знижується.

Яку роль відіграє монтажна піна при установці дверей?

Монтажна піна потрібна для того, щоб закрити щілини навколо дверної коробки. Матеріал служить в ролі утеплювача, добре заповнює зазори, захищає приміщення від протягів, покращує звукоізоляцію і дозволяє встановити двері без застосування дрилі або перфоратора. Особливо актуальне використання матеріалу при монтажі легких дверних коробок і полотен, а також в панельних, блокових і каркасних будинках.

Встановлювати важкі дерев'яні двері, але не рекомендовано. В такому випадку краще використовувати додаткові кріплення.

Яка монтажна піна краще для установки дверей?

Якщо потрібна піна для міжкімнатних дверей, можна використовувати склад для побутового застосування. Його ціна нижче, ніж на професійний герметик, але і технічні характеристики трохи поступаються. При установці вхідних груп, краще застосовувати якісні матеріали, оскільки в цьому випадку потрібні більш високі експлуатаційні характеристики. Хорошими якостями володіє професійна монтажна піна. Її переваги:

  • висока шумо-, термоізоляція і пожежна безпека;
  • низьку витрату і великий обсяг готової піни - до 75 літрів з одного балона;
  • зручність застосування шляхом спеціального пістолета;
  • розширення маси до 300%;
  • нема потреби в додатковому утепленні оброблених зазорів;
  • висока здатність заповнення;
  • широкий діапазон робочих температур - від -10 до + 35⁰С, експлуатаційних - від -40 до + 90⁰С;

Для внутрішніх робіт можна використовувати літню монтажну піну. Для зовнішніх призначена всесезонна або зимова, що володіє високою морозостійкістю.

Основні етапи установки дверного блоку

Дверна коробка кріпиться до стіни або перегородки за допомогою різних кріпильних елементів. Здавалося б, все просто, проте перед монтажем слід врахувати нюанси кожного етапу проведення робіт:

  1. Визначення висоти та ширини. Дверна коробка підбирається відповідно до габаритів дверного отвору так, щоб блок вільно в нього вставлявся.
  2. Збірка дверної коробки. Не завжди дверні блоки зібрані якісно. Якщо ви бачите, що будь-яка зі сторін коробки розхитана, краще провести додаткове зміцнення елементів за допомогою саморізів.
  3. Монтаж фурнітури. Якщо блок буде кріпитися петлями, то спочатку вони прикручуються до виробу, а потім до стіни.
  4. Відмітка низу дверного полотна. У стандартних коробках двері зазвичай не має порогів, а люз між нею і підлогою приблизно один-два сантиметри. Якщо підлога нерівна або надалі ви плануєте укладання підлогового покриття, буде потрібно виставлення двері на потрібну висоту. Для цього використовуються клини, які можна зробити з підручних засобів.
  5. Виставлення коробки. Блок ставлять посередині прорізу за рівнем або саморобному схилу - нитка з невеликим вантажем внизу. Спочатку фіксується низ коробки, а потім верх. Після цього проводиться кріплення вироби з протилежного боку в такій же послідовності.

Якщо виставляти дверний блок без рівня, це призведе до нерівномірного зазору і перекосу дверного полотна. Згодом всю роботу доведеться виконувати наново.

Варіанти монтажу дверей

Установка міжкімнатних і вхідних дверей можлива декількома способами:

  • На монтажну піну - використовуються тільки клини і монтажна піна. Додаткові кріплення не потрібні.
  • За допомогою підвісів Кнауф - під час монтажу застосовують спеціальні пластини, які попередньо кріпляться до коробки, а потім до стіни.
  • На саморізи - спочатку в стіни вгвинчуються якісні саморізи, на які надівається дверна коробка. Переваги методу - надійна фіксація і збереження первісного вигляду обробки.
  • Монтаж на петлі - під час установки дверний блок кріпиться до отвору шурупами або анкерами, які згодом закриваються дверними петлями.
  • Кріплені наскрізним методом - класичний варіант установки, при якому спочатку висвердлюють отвори для кріплень в потрібних місцях. Після цього двері кріпиться в отворі.

Спосіб монтажу вибирається залежно від ваги дверного блоку. Важкі коробки з масиву дерева краще встановлювати за допомогою якісних кріплень. Легкі кріпляться на монтажну піну.

Установка міжкімнатних дверей на піну

Щоб встановити міжкімнатні двері на монтажну піну, особливих навичок не потрібно, однак важливо дотримуватися певних етапів виконання робіт. Крім того, щоб процес пройшов швидко, потрібно заздалегідь підготуватися.

Необхідні інструменти та матеріали

Для якісного монтажу двері будуть потрібні:

  • монтажна піна;
  • будівельний рівень або схил;
  • дерев'яні клини - якщо немає спеціальних клинів, їх можна зробити з обрізків бруса, старої дверної коробки і інших підручних матеріалів;
  • розпірки з підручних матеріалів або професійні розпірки-фіксатори, які можна купити в будівельному магазині;
  • гумова киянка або молоток (якщо клини будуть виготовлятися самостійно).

Крім цього, буде потрібно ганчір'я і розчинник на випадок, якщо монтажна піна потрапить на дверне полотно. Щоб її видалити використовуються різні засоби, про які розказано нижче.

Правильна технологія робіт

Щоб двері не заїдала і служила довгі роки, необхідно закріплювати їх відповідно до правил монтажу:

  • Перед установкою перевіряється відповідність розмірів коробки і дверного отвору в стіні. Важливо, щоб всі кути були прямими, а стіни рівними. Якщо відхилення по вертикалі або горизонталі більш ніж 2 см, необхідно виправити геометрію. Для вирівнювання прорізів застосовують гіпсові або цементні суміші.
  • Простір між стіною і дверною коробкою повинно бути від 1 до 3 см. Якщо стики ширше, слід застосовувати якісні кріпильні елементи.
  • Щоб відрегулювати положення і запобігти деформації дверної коробки, в просторі між нею і стіною встановлюються спеціальні клини.
  • Перш ніж розпочинати заповнення зазорів піною, вирівнюють дверне полотно і перевіряють чи легко воно відкривається.
  • Двері повинні знаходитися на одному рівні зі стінами. Від цього буде залежати правильність монтажу лиштви.
  • Щоб зафіксувати положення коробки, всередину отвору встановлюються три розпірки - на рівні замку і петель.
  • Бічні частини дверної коробки і отвір очищаються від пилу і бруду, а потім зволожуються.
  • Піна наноситься тонким шаром між дверною коробкою і стіною з двох сторін.
  • Через 24 години можна прибирати розпірки-фіксатори з дверного отвору.
  • Залишки піни акуратно зрізаються ножем, після чого виконується обробка укосів.

Ступінь розширення у кожному складі різна, тому перед його застосуванням обов'язково ознайомтеся з інструкцією. Це допоможе запобігти перевитрата матеріалу і деформації дверної коробки.

Основні питання та відповіді про установку дверей і піну

Нижче представлені найбільш актуальні питання, відповіді на які допоможуть вам швидко і якісно встановити міжкімнатні або вхідні двері.

Чи буде триматися двері на одній піні?

Установка дверей на піну цілком можлива, і чим ширше коробка, тим надійніше буде кріплення. Такий спосіб добре підходить для дверних блоків з невеликою вагою. Для важких виробів краще використовувати додаткові кріплення - анкера, петлі, саморізи. Крім того, важливо пам'ятати, що піна не любить ультрафіолетове випромінювання, тому після застигання її закривають захисними матеріалами - гіпсокартоном, цементом або пластиковими панелями. Тільки так можна продовжити термін служби матеріалу.

Скільки сохне піна при установці дверей?

Якщо показники вологості повітря підвищені, то шар товщиною 5 см, буде сохнути близько 3-4 годин. Після закінчення цього часу матеріалу необхідно набрати певну твердість. На це буде потрібно ще приблизно 6-9 годин. При температурі нижче нуля процес повного висихання займає близько 1,5 доби, при плюсовій - добу. Щоб матеріал швидше застиг, його потрібно час від часу зволожувати з пульверизатора.

Скільки потрібно монтажної піни для установки двері?

Щоб скоротити витрату, краще купити професійну піну в балонах зі спеціальним пістолетом. При використанні складу строго по інструкції середній обсяг готової маси з одного балона (750 мл) близько 65 літрів. Цього вистачить, щоб обробити шов шириною і глибиною 6 см, а завдовжки приблизно 8-10 метрів. Такі параметри вказують багато виробників. Якщо відштовхуватися від цих даних, для герметизації дверей буде потрібно менше одного балона.

Чим змити монтажну піну з дверей?

Як видалити піну з дверей різними способами, ви можете прочитати тут. Нижче представлені деякі з них:

  • Ацетон добре усуває свіжі плями, але його не можна використовувати для лакових поверхонь. Найбільше засіб підходить для металевих виробів.
  • Для дерева застосовують менш агресивні склади. Наприклад, розчинник 647 (без ацетону) або «Belife FOAMCLEАNER»  для усунення монтажної піни з будь-яких поверхонь і очищення пістолетів.

Щоб привести двері в порядок, спочатку піну відчищають гумовим скребком, а потім забруднене місце обробляють серветкою, змоченою в розчиннику. Довго тримати склад на поверхні двері не слід, оскільки можлива поява матових плям, особливо якщо двері покрита лаком. Залишки розчинника краще змивати теплою водою або мильним розчином.

Чи варто встановлювати двері на монтажну піну самостійно?

Самостійна установка дверної коробки на піну можлива навіть при відсутності професійних навичок. В такому випадку, головне, дотримуватися рекомендацій фахівців і все робити обережно. Щоб не довелося довго відтирати, а потім відмивати випадково забруднене дверне полотно, закрийте його плівкою і зафіксуйте її монтажним скотчем. Якщо все робити по інструкції, ніяких складнощів не виникне, а двері будуть служити вам довгі роки.

Рекомендуемые статьи

Категорії