Щоб зробити кімнату більше, зовсім не обов'язково зносити стіни і робити дороге перепланування. Візуальне розширення кімнати можливо завдяки оптичній ілюзії. Є багато способів, як збільшити навіть найменшу кімнату без особливих зусиль і запобігти великі фінансові витрати.
Білий колір - класика всіх часів і народів
Будь-які відтінки білого наповнюють приміщення світлом, легкістю і візуально збільшують простір. На додаток до білих стелі та стін можна купити світлі меблі і текстиль. Якщо вам не подобаються однотонні предмети інтер'єру, можна прикрасити дизайнерськими принтами у вигляді метеликів або, наприклад, дрібних квітів. Декоративні предмети інтер'єру повинні бути холодних тонів - сині, сірі, зелені, блакитні.
«Дзеркальне» збільшення простору
Елементи, що відображаються відмінно справляються з візуальним збільшенням площі. Можна зробити повністю дзеркальну стіну або просто повісити кілька гарних дзеркал. Прекрасним доповненням стане глянсова натяжна стеля, яка буде відбивати світло, надаючи відчуття великого простору. Також не завадять невеликі елементи декору - дзеркальні фоторамки, люстра з прозорого скла, світлі штори.
Правильна розстановка меблів
Для маленьких приміщень використовують компактну складну, підвісну або вбудовані меблі. Вибирайте дивани, шафи і столики класичної квадратної форми без об'ємних підлокітників. Вузькі столи-тумби і настінні стелажі візуально подовжують кімнату. Меблі ставиться уздовж стіни. Розстановка по центру більше підходить тільки для великих приміщень.
Правильний вибір шпалер
Світлі шпалери для розширення простору з вертикальними смугами роблять кімнату з низькими стелями візуально вище, з горизонтальними - ширше. Добре, якщо смужки будуть неширокі і яскравих тонів. Це не тільки збільшить простір, але і наповнить квартиру позитивною атмосферою. Якщо в магазинах немає відповідного варіанту, купіть шпалери під фарбування і створіть свій неповторний дизайн. На додаток можна купити високий підлоговий торшер з тканинним смугастим абажуром і поставити його в будь-який видимий кут.
Вибираємо покриття для підлоги
Якщо ви шукайте прийоми розширення вузької кімнати, першою справою приділіть увагу підлогового покриття. Темний лінолеум або ламінат дуже сильно урізує площу. Вибирайте світлі однотонні відтінки - світло-бежевий, молочний, білий. Також для невеликих квартир підходить паркетна дошка зі смугами. Поздовжні подовжують кімнату, перпендикулярні розширюють.
Якщо квартира дво- або трикімнатна, краще робити скрізь однакову підлогу. Однорідна структура допомагає збільшити площу. Уникайте високих і темних порогів між кімнатами. Вони підкреслюють кордон і роблять акцент на невелику площу.
Ідеальний варіант - монолітна наливна підлога. Вартість досить висока, але зате завдяки глянцевій поверхні і відображаючим здібностям, він дуже ефективно збільшує приміщення.
Зонування
Якщо потрібно розділити кімнату на кілька зон, але без перегородок ніяк не обійтися, краще якщо це буде скло. Скляні стулки можна завісити красивими світлими шторами, які при необхідності зсуваються. Якщо в будинку є діти, встановлюйте перегородки з загартованого скла або триплекса. Матеріали практичні, безпечні і роблять приміщення світлим. У ванній кімнаті можна зробити перегородки з матового скла.
Розсувні двері - економія простору
У малогабаритних квартирах замість звичних класичних дверей встановлюються розсувні конструкції. Під час відкривання вони порівнюються зі стіною і не вимагають додаткового місця. Виробники пропонують безліч різних варіантів, включаючи радісно (опуклі) стулки, але для невеликих площ більше підходять прямі.
Прозора або глянсова меблі
Прозорі столики, стільці та стелажі добре поєднуються з будь-яким інтер'єром. Вони практично непомітні, за рахунок чого створюється відчуття великого і порожнього простору. Також добре із завданням справляється світлі меблі з глянцевим фасадом, що відбиває світло. Оптимальні відтінки - слонова кістка, світло-сірий, бежевий,білий, світло-блакитний.
Ооб'ємні фотошпалери
Якщо немає можливості робити дорогий ремонт і міняти меблі, можна обійтися малими «жертвами» - наклеїти 3D шпалери, які візуально збільшують кімнату і наповнюють її фарбами. Таке рішення підходить для будь-якої квартири, особливо невеликих розмірів. Вибирайте класичні світлі поєднання без яскравих і темних елементів. Візуально збільшують площу шпалери із зображенням природи або водної гладі.
Текстильні штори зменшують площу
Це дійсно так, тому найкращим варіантом буде не текстиль, а рулонні штори. Завдяки відкритим віконних отворів,кімната стає ширше, довше і світліше. Якщо все ж є необхідність повісити текстиль, віддавайте перевагу прозорим світлим тканинам. Занадто «важкі» матеріали типу жаккарда, оксамиту або рогожки не підходять для малогабаритних квартир.
Мінімалізм в інтер'єрі
Не варто прикрашати будинок великою кількістю декоративних елементів. Вони створюють атмосферу захаращення і роблять приміщення тісним. Великі вази та інші габаритні предмети краще прибрати або поставитив дальній кут. Чим менше в зоні видимості буде предметів, тим просторіше здається приміщення. Крім того, при мінімальній кількості декоративних предметів кімната виглядає набагато чистіше і затишніше.
Правильне освітлення
У маленьких приміщеннях використовують розсіяне світло. Щоб візуально розширити кімнату, вішають люстри з плафонами з матового скла. Яскраві і великі моделі будуть недоречні. Крім підвісних світильників, встановлюються настільні торшери зі світлими абажурами. Також можна зробити точкове освітлення по всьому периметру. За рахунок великої кількості світлових джерел квартира візуально стає набагато просторіше, а висота стелі більше.
11 способів візуально збільшити кімнату фарбою
За допомогою різних колірних рішень можна візуально розширити, подовжити кімнату або зробити її вище.
Підлогу в малогабаритній квартирі роблять не тільки однотонним, але і кольоровим. Це може бути біло-бежеві тони,світло-зелені в поєднанні з блакитним або, наприклад, молочний з синіми розводами. Варіантів забарвлень багато, але важливо враховувати, що краще використовувати холодні тони фарб. Це дозволить візуально розширити кімнату і зробити стелі вище.
Яскраві підлогу і стелю з насиченими кольорами роблять кімнату ширше, але за рахунок цього візуально приміщення стає нижче. Такий варіант підійде для квартир зі стелями від 3 метрів.
Якщо пофарбувати підлогу і задню стіну в один колір, приміщення буде здаватися більш просторим і об'ємним. Для такого дизайнерського рішення підійдуть бежеві, молочні, блакитні та світло-зелені відтінки.
Стеля і задня стіна, пофарбовані в один колір, зроблять кімнату широкою. Варіант підходить для вузьких і довгих приміщень. Якщо кімната квадратна, то при такому вигляді фарбування візуально вона стане коротшим і менш об'ємною.
Візуально розширити кімнату можна шляхом зменшення її об'єму. Для цього необхідно виділити холодним кольором задню стіну. Її можна пофарбувати або наклеїти 3D-шпалери.
Виділення бічних стін кольором допомагає збільшити глибину приміщення, але в такому випадку зменшується ширина. Таке рішення підходить для квадратних кімнат.
Проблема з низькими стелями вирішується шляхом фарбування далекої стіни і бічних в один колір. Кольорове рішення дозволяє візуально зробити кімнату вище, але тоді зменшується ширина і глибина. Варіант добре підходить для низьких і квадратних приміщень.
Візуальне збільшення площі можливо за допомогою об'ємних шпалер з невеликими візерунками - квітами або геометричними фігурами. Зважайте на те, що основний фон повинен бути світлим, а малюнки, навпаки, яскравими і насиченими.
Якщо стелі дуже високі і роблять приміщення незатишним, можна забарвити задню стіну в світлий колір і додати горизонтальні смуги холодних тонів. Такий варіант допомагає зробити кімнату трохи нижче і ширше.
Вертикальні смуги, навпаки, вирішують проблему низьких стель і роблять приміщення довше.
Щоб візуально зменшити глибину приміщення і зробити його ширше, можна пофарбувати підлогу в світлий колір і нанести горизонтальні смуги холодних відтінків.
Візуальне збільшення кімнати - це не так вже й складно
Це дійсно нескладно, головне, грамотно підійти до питання. Якщо не виходить самостійно придумати цікаве рішення для вашої квартири, зверніться за допомогою до дизайнерів. Фахівці розроблять унікальний проект, за допомогою якого ви зможете втілити в життя свою мрію і візуально збільшити квартиру на кілька квадратних метрів.