Як пофарбувати диски фарбою з балончика: покрокова інструкція

Оновити диски автомобіля або навіть створити їхній унікальний дизайн можна самостійно. Якщо вивчити всі етапи підготовки, ретельно підібрати необхідні засоби та елементарне обладнання, можна перевтілити своє авто без поїздки до фахівців салону. Про нюанси вибору фарби та технології її нанесення читайте в нашій статті.

Які фарби підходять для фарбування дисків авто

Колісні диски можна пофарбувати порошковою фарбою або фарбою-аерозолем у балончику. Вони відрізняються за складом та способом нанесення.

Порошкову фарбу майстри наносять з використанням спеціальних пристроїв товстим шаром на великі ділянки. Але дрібні частини так фарбувати незручно та затратно. Цей спосіб не підходить для алюмінієвих легкосплавних дисків.

Аерозольною акриловою фарбою можна вкрити диски автомобіля самостійно. Балончик зручно використовувати для дрібних ребристих деталей, заглиблень та рельєфів.

Перед фарбуванням поверхню треба ретельно підготувати, щоб засіб добре схопився та тримався на поверхні максимально довго.

За ціною акрилова фарба дешевша за порошкову.

Особливості акрилової фарби в балончиках

Це фарбуючий засіб, який перебуває під тиском у невеликому металевому балончику. У ємність із металу закачують спеціальний газ та рідку фарбу. Усередині є кулька, яка збовтує вміст при струшуванні. При натисканні на кнопку рідина розпорошується під сильним тиском і утворює рівний шар без патьоків і бульбашок повітря. Завдяки цьому легко вкрити важкодоступні місця, заглиблення та елементи дизайну.

Переваги акрилової фарби в балончиках

  • Акрилові аерозольні фарби досить стійкі та відрізняються високими адгезивними властивостями, тобто добре зчіплюються з металевими поверхнями і довго на них утримуються.
  • Засіб швидко сохне.
  • При нанесенні за допомогою аерозолю не утворюються патьоки, шари виходять рівномірними, без просвітів.
  • Існує багато кольорів фарби в балончику. За допомогою аерозолю можна отримати практично всі відтінки, зокрема неонові, сріблясті, золоті поверхні, забарвлення хакі, «хамелеон», «камуфляж», патину, неон. Деякі автолюбителі використовують флуоресцентні засоби, що світяться в темряві. Фарбування дисків у хром із балончика дає дзеркальне покриття різних видів — під алюміній, бронзу чи латунь.

Підготовчі роботи перед фарбуванням дисків

Підготовка — важливий етап перед фарбуванням. Насамперед метал очищують від бруду з використанням спеціального мийного засобу — автошампуню. Особливу увагу приділяють заглибленням, стикам променів обода, внутрішнім поверхням та дрібним деталям. Поверхні дають повністю висохнути, а потім ретельно чистять від іржі та старої фарби до чистого металу.

Для роботи використовують крупнозернистий наждачний папір, а для складного фарбування — дротяну насадку на дриль. Процес трудомісткий, але чим ретельніше очистити поверхню, тим краще і надовше ляже новий шар фарби. Після очищування диск витирають від пилу та відшліфовують дрібним наждачним папером. Для закріплення ефекту шліфування можна використовувати перетворювач іржі. Засіб утворює на поверхні тонку плівку, яка не дасть поширюватися корозії, якщо якісь дрібні ділянки не вдалося повністю очистити.

Якщо на диску є сколи, глибокі подряпини, вм'ятини, їх заповнюють автомобільною шпаклівкою. Засіб наносять невеликими порціями, поступово вирівнюючи поверхню. Далі диск знежирюють розчинником, готуючи до передостаннього етапу — ґрунтування.

Чи потрібна грунтовка і як її підібрати

Грунтовка для дисків потрібна обов'язково, бо саме вона скріплює фарбу із металевою основою. Засіб посилює адгезію та дію компонентів фарби — оліфи, смол, барвників, каталізаторів, антипінних агентів. Речовини у складі ґрунтовки забезпечують та посилюють міцність, стійкість до сколів, іржі, корозії. До того ж поверхня фарбуватиметься рівномірно, а після нанесення фінішного шару фарби не буде просвітів.

На диски наносять ґрунтовку для металевої поверхні. Найзручніше використовувати засіб у балончику і краще того ж виробника, що і фарба.

Як точно розрахувати витрату фарби

Витрати засобу для фарбування дисків підраховують з урахуванням площі поверхні. Штамповані диски бувають різні за діаметром. Для покриття варіантів від R-13 до R-16 зовні вистачить одного–двох балончиків об'ємом 0,52 мл в один шар. Але зазвичай вкривають кілька разів, тому краще придбати фарбу з розрахунку один балончик на диск. Брати варто весь об’єм засобу одразу в одного виробника. Якщо кольору не вистачить, під час дозакупівлі можна не вгадати з тоном або потрібного просто не буде в достатній кількості.

У дисків може бути багато спиць та тонких деталей. У такому випадку витрати збільшаться, адже багато фарби витрачатиметься крізь поверхню, що фарбується.

Знімати диски чи ні — як правильно?

Рішення знімати або не знімати диски для фарбування залежить від їхньої форми та модифікації. Штамповані диски можна фарбувати без зняття гуми. Так економиться час та кошти, і по допомогу до майстрів звертатися немає потреби. Перед нанесенням фарби гуму захищають малярським скотчем та плівкою. Після завершення фарбування захисні матеріали знімають та залишають колеса до повного висихання, а краще на добу.

Фарбування литих дисків власноруч відбувається по-іншому. Перед роботою шини краще зняти, а потім укласти диски на стійкі підставки так, щоб вони не торкалися землі та інших поверхонь.

Процедура фарбування дисків з балончика

Безпосередньо фарбування дисків починають після всіх підготовчих процедур і повного висихання грунтовки. Перед тим як пофарбувати диски акриловою фарбою, бажано залишити їх на добу в чистому приміщенні.

Перед використанням засобу в балончику слід убезпечити себе: одягти маску та респіратор, робочі рукавички, захисний одяг. Треба обов'язково приготувати ганчір'я, яким ви зможете акуратно витерти зайву фарбу. Інші поверхні в приміщенні, на які може потрапити аерозоль, закривають плівкою. Температура повітря при фарбуванні — не менше 20 градусів. При розпорошенні аерозолю не має бути протягів, прямих сонячних променів.

Балончик спочатку ретельно струшують. Перед нанесенням безпосередньо на диски краще потренуватися на непотрібних предметах.

Фарбу наносять з відривом 20–25 сантиметрів від поверхні швидкими рівномірними рухами. Починають і закінчують кожен етап за межами ділянки, що фарбується. Тоді колір ляже рівномірно і не утворюватимуться патьоки.

Засіб наносять у 2–3 шари, причому кожному дають повністю висохнути. Як правило, особливості використання фарби виробники вказують на балончику.

Чим краще пофарбувати диски самостійно: поради автолюбителів

Процедура не складна, але варто ретельно підготуватися та потренуватися.

  • Підібрати та купити витратні матеріали краще з невеликим запасом: фарбу, ґрунтовку, розчинник, знежирювач, перетворювач іржі, шпаклівку. Добре, якщо всі засоби будуть однієї надійної марки та від того самого виробника.
  • Зібрати інструменти: маленьку щітку, наждачний папір великої та дрібної зернистості, плівку та скотч, дротяну щітку та дриль.
  • Перевірити наявність засобів захисту: робочий одяг, рукавички, респіратор. Також не слід нехтувати технікою безпеки.
  • Обов'язково потренуватися і навчитися «відчувати балончик»: як він працює, на якій відстані краще розпорошувати фарбу, скільки нових шарів перекриють попередній колір та всі дефекти.

Майстри радять додатково вкривати фарбу спеціальним лаком, який також випускають у балончиках.

Необов'язково фарбувати диски сріблястим кольором. Варіантів відтінків є дуже багато, тому можна повністю оновити автомобіль власним унікальним дизайном.

Пофарбувати диски самостійно — нескладно

Аерозольна фарба — хороше рішення, якщо автолюбитель вирішив оновити диски самостійно у своєму гаражі. Особливих навичок не треба: засіб у ємностях по 450 мл повністю готовий до використання, а вибір кольорів та відтінків величезний. До того ж колір у балончику обійдеться дешевше ніж різновиди порошкових або молоткових фарб.

Під час роботи важливо дотримуватися всіх етапів підготовки, не економити на ґрунтовці та шпаклівці, правильно підібрати кількість фарби та потрібний відтінок. При підборі краще звернутися за консультацією до спеціалізованого магазину, де продають фарби та засоби перевірених виробників.