Ваш кошик порожній :(

Хром-фарба - це найпопулярніший засіб для створення дзеркального покриття, але споживачі часто припускаються помилок в її використанні. Для отримання хорошого результату недостатньо просто купитиа ерозоль. Щоб фарбування пластику хромом з балончика пройшла вдало, потрібно враховувати ряд важливих моментів.

Нюанси складу хром-фарби

Головна відмінність хром-фарби від інших видів полягає в тому, що вона містить металевий порошок (в залежності від кольору це може бути алюміній, латунь, бронза і т. д.). Останній має виражені світловідбиваючі властивості. У ролі зв'язують плівкоутворюючими основами можуть виступати алкідні, акрилові, смолисті, нітроцелюлозні з'єднання. Вони дозволяють розподіляти порошок рівномірно. Барвники додатково не використовують, при висиханні основа стає прозорою. Ідеальний підсумковий результат досягається завдяки наявності в складі лаку. Він посилює плівковий шар.

Переваги і недоліки подібних фарб

Основна перевага хром-фарби в балончику - це можливість її нанесення без пензлика. При цьому руки не забрудняться. Інші плюси аерозолю:

  1. Він уже готовий до використання. Щоб почати фарбування, достатньо зняти кришку і натиснути на розпилювач.
  2. Суміш можна використовувати для покриття різних матеріалів: скла, металу, пластику і навіть дерева.
  3. Що знаходиться в герметичній упаковці фарба краще зберігається і не втрачає первинних властивостей.
  4. Виробники пропонують широку палітру відтінків, серед яких можна легко вибрати потрібний.
  5. При розпилюванні склад лягає тонким шаром і швидко висихає.

Головний мінус фарби-аерозоля полягає в тому, що вона менш стійка до зовнішніх чинників, в порівнянні із засобами, які продаються в банках.

Тому її використовують для покриття декоративних елементів. Відповідно, фарбування дисків хромом з балончика- процедура даремна, фарба облізе практично відразу, при першому використанні. Ще один недолік даної продукції- балони не відрізняються високою місткістю.

Правильна технологія нанесення хром-фарби на різні поверхні і матеріали

Процедуру починають з знежирення і грунтовки. На поверхню наносять шар фонової фарби, яка буде просвічувати через хромовий склад. До полірування підкладки приступають після повного висихання фонового шару. Далі розпилюють хром. При необхідності цю маніпуляції виконують кілька разів. У цьому випадку кожен новий шар наносять після висихання попереднього. Як фінішну використовують лак.

Нюанси підготовки різних поверхонь:

  1. Метал обов'язково знежирюють шляхом обробки таким продуктом як антисилікону, після чого промивають і висушують.
  2. Дерево перед грунтовкою просочують вологостійкою морилкою.
  3. Гладкий пластик обробляють знежирювачем, які не руйнують полімери.

У приміщенні, де виконується дзеркальна фарбування, не повинно бути пилу. Вона прилипає до свіжобробленої поверхні, що призводить до втрати блиску.

Можливі проблеми

Проблеми виникають при порушенні технології фарбування. Шар виходить нерівномірним і процедуру доводиться повторювати. Найпоширеніші ситуації:

  1. При нанесенні товстого шару після висихання стають видно патьоки, пористість, горбистість.
  2. Недостатньо якісна підготовка призводить до того, що порошок і основа погано проникають в структуру поверхні, що фарбується.
  3. Після покриття світловідбивача матовою термофарбою глянець зникає.

Що потрібно запам'ятати

Аерозольна хром-фарба — це засіб, який використовують для покриття різних елементів в декорі. Для фарбування деталей, які піддаються агресивному впливу зовнішнього середовища (наприклад, деталей авто) вона не підходить.

При правильному використанні фарба рівно лягає і забезпечує глянцевий ефект, але бажано пофарбовані предмети не чіпати, так як при контакті з рідиною, в тому числі потім, фарба втрачає глянець.

Перш ніж братися за роботу з важливими деталями слід потренуватися на непотрібному предмет. Знаючи, як веде себе фарба при висиханні, буде простіше контролювати товщину шару.

Рекомендуемые статьи

Категорії