Ваш кошик порожній :(

Монтажна піна — будівельний матеріал, який застосовується для заповнення і герметизації швів. Особливості в тому, що піна ділиться на 3 види - літню, зимову і всесезонну. Якщо не дотримуватися температурного режиму і застосовувати вид піни, призначений для іншого сезону, потрібного ефекту не буде.

Морозостійка будівельна піна призначена для робіт при температурі до -18 ° С, однак перед застосуванням, слід ознайомитися і з іншими правилами її використання.

Як впливають мінусові температури на будівельну піну?

Від температурного режиму залежить не тільки час затвердіння піни, але і її продуктивність. Якщо в холодні сезони застосовувати літні марки, процес застигання значно затягується. Крім того, при мінусових температурах вихід піни з балона набагато менше, ніж при плюсових.

Важливу роль відіграє вологість повітря - чим вона нижча, тим більше часу буде потрібно на повне затвердіння. Щоб піна для утеплення вікон на зиму виконувала свої функції, до складу додаються особливі компоненти. Саме тому при роботі з нею в холодну пору ніяких проблем, як правило, не виникає.

Що таке зимова монтажна піна і в чому її відмінність від літньої?

Застосування літньої піни для пластикових вікон і дверей доцільно при температурі від + 5 ° до + 35 ° C. При таких показниках матеріал має високу продуктивність, добре заповнює шви і швидко застигає. Якщо температура коливається від -10 ° до + 35 ° C, можна використовувати всесезонну піну, діапазон якої від +30 до -10 ° C. При температурі до -18 ° C необхідно застосовувати зимову піну. Вона має низку важливих властивостей:

  • не кришиться на морозі;
  • набуває необхідну твердість в короткий час;
  • якісно заповнює шви і розширюється до потрібного обсягу;
  • добре виходить з балона.

На відміну від морозостійких, літні марки піни не розширюються при негативних температурах, тому не застосовуються в холодну пору року.

Увага! Утеплення вікон монтажною піною, призначеної для робіт взимку, можливо при будь-якій температурі, такяк вона зберігає технічні характеристики навіть в умовах сильної спеки.

Дізнатися все про монтажну піну ви зможете на нашому сайті, якщо у вас залишилися питання, зателефонуйте нашому консультанту.

Що буде, якщо використовувати всесезонну або літню монтажну піну взимку?

Всесезонні марки розраховані на роботу при температурі до мінус 10 ° С. Їх можна використовувати в будь-який час року, в тому числі взимку. Але в зимовий час варто віддати перевагу саме морозостійку піну, так як вона набагато швидше застигає.

А ось літню піну в мороз застосовувати зовсім не варто, так як виникають різні проблеми:

  • надмірно довгий час застигання;
  • неможливість досягнення потрібної консистенції;
  • низька міцність швів через неякісну герметизації;
  • відсутність тепло-і звукоізоляції.

Ще один момент - поганий вихід піни з балона, що істотно збільшує витрату матеріалу.

Як правильно застосовувати зимову монтажну піну при установці вікон і дверей?

Перед застосуванням зимової піни необхідно ознайомитися з рекомендаціями фахівців:

  1. Якщо балон тільки з морозу, дайте йому розігрітися в теплому приміщенні до кімнатної температури.
  2. Перед використанням струсіть балон протягом 2-5 хвилин, щоб ретельно змішати компоненти.
  3. Пам'ятайте, що монтажну піну дуже складно відмивати, тому підвіконня і підлоги краще накрити клейонкою.
  4. Наносьте піну тільки на очищену від пилу і криги поверхню на 1/3 від глибини шва. Під підвіконням шар робиться тонше.
  5. Якщо піна наноситься в кілька шарів, обов'язково дочекайтеся затвердіння попереднього. В середньому це займе від 3 до 8 годин.
  6. Прибирати надлишки піни можна тільки після її повного застигання - приблизно через 24 години.

Щоб захистити піну від руйнування, поверх неї наноситься шар шпаклівки, герметика, також її можна закрити укосом. Пропускати цей етап не можна, тому що термін служби матеріалу значно знижується через негативного впливу навколишнього середовища.

Важливо! Не можна зберігати балон на морозі, а також розігрівати його на електричних плитах або відкритому вогні. Розігрів можливий тільки природним шляхом в теплому приміщенні.

Складнощі при роботі будівельною піною взимку

Головна складність - поганий вихід піни з балона. Щоб цього уникнути, розігрійте його до +15 ° С. Ще одна проблема, з якою можна зіткнутися - довгий затвердіння матеріалу, проте це вирішується за допомогою зволоження повітря. Для цього за 1-2 години до початку робіт в приміщенні встановлюється звичайний побутовий зволожувач.

Додаткові нюанси вибору піни

Щоб якість швів було на висоті, потрібно не тільки дотримуватися рекомендацій, а й правильно вибирати матеріал. За консистенцією вона повинна бути еластичною, а після затвердіння - не кришитися.

Якщо пінний склад сильно прилипає до поверхні, не розширюється і швидко застигає, утворюючи тонкий липкий шар - це ознака низькоякісного матеріалу. В такому випадку краще купити піну іншого виробника, адже від її якості залежить довговічність швів, а також їх здатність зберігати тепло в приміщенні.

Середня ціна на якісну негорючую піну для віконних і дверних укосів в Києві починається від 95 -150 гривень.

Рекомендуемые статьи

Категорії