Ваш кошик порожній :(

Застосування літієвого мастила-спрей дозволяє захищати механізми від передчасного зносу і підвищувати їх несучі здібності при експлуатації в режимі підвищеного навантаження. Перевага застосування аерозольних мастильних матеріалів полягає не тільки в зручності, але і в ефективності, а також економічності.

Що таке літієві мастила?

Сьогодні на ринку представлений великий вибір пластичних мастильних матеріалів з високоякісних синтетичних, а також напівсинтетичних і мінеральних елементів. Літієве мастило виготовляється на основі нафтового масла, яке загущено літієвим милом. Для поліпшення технічних характеристик додаються спеціальні компоненти і різноманітні присадки. Після змішування всіх складових виходить густа емульсія з однорідною консистенцією, що застосовується в різних галузях, в тому числі автопромисловості.

Основну роль в мастилах грає загущувач, який впливає на вологостійкість, механічну стабільність і інші характеристики. Незважаючи на те що літієвий загущувач відноситься до недорогих компонентів, його застосування значно покращує якість мастильних матеріалів.

Переваги

У тому, що таке літієва змазка, ми розібралися, тепер розглянемо її переваги. До них відносяться:

  • висока термостійкість і вологостійкість;
  • механічна стабільність - здатність відновлювати свої властивості після контакту з елементами, які труться;
  • багатофункціональність і універсальність;
  • комплексний захист деталей від корозії;
  • високий рівень шумоізоляційних властивостей.

Ще одна важлива перевага - можливість застосування і експлуатації в будь-яких кліматичних умовах. Саме тому сучасні літієві мастила застосовують для деталей обладнання практично будь-якого призначення.

Види літієвих мастил

Мастильні матеріали розрізняються залежно від складових:

  • Мінеральні - відрізняються невисокою ціною і призначені для роботи при показниках на термометрі -40 + 150 ° С. За якістю такі мастила не поступаються іншим видам, але є один недолік. Їх не рекомендовано використовувати для обладнання з пластмасовими елементами і деталями з гуми, так як склад викликає набухання.
  • Силіконові - різновид синтетичного матеріалу на основі кремнійорганічного (силіконового) мастила. Мастила стійкі до вологи і хімічних речовин, добре тримаються на оброблюваних поверхнях і безпечні для здоров'я людини. Силіконові мастила - якісний матеріал, але вони не підходять для вузлів, що працюють при надмірно високих навантаженнях.
  • Ефірні - виготовляються на основі синтетично синтезованого ефірного мастила, відмінно підходять для вузлів, що працюють на підвищеній швидкості - від 1300000 оборотів за хвилину і більше.
  • Синтетичні - призначені для будь-яких конструкцій і вузлів, мають високу термостійкість і механічною стабільністю. Вартість таких матеріалів порядком вище, ніж у попередніх видів мастил.

Крім цих різновидів, є ще комплексні мастильні матеріали. Їх відмінність у здатності протистояти окислювальним процесам, а в складі відразу кілька різновидів мив.

Застосування літієвих мастил в автомобілях і інших сферах нашого життя

Щоб поліпшити експлуатаційні якості вузлів і продовжити термін їх служби, необхідно знати для чого потрібна літієва змазка і які її види використовувати для тієї чи іншої деталі.

Якщо під час роботи механізмів з'являються нехарактерні звуки у вигляді скрипів, свисту або, наприклад, тріска, це сигнал про те, що потрібно терміново перевірити рівень мастильних матеріалів, і при необхідності заповнити їх нестачу до необхідного обсягу.

З точки зору економічності і зручності краще використовувати літієві мастила у вигляді спрею, які застосовуються тільки за призначенням:

  • Для обробки шарнірів використовуються мастила-аерозолі, в складі яких є дисульфід молібдену. Такі матеріали ефективно захищають вузли з високою швидкістю обертання від перегрівання і передчасного зносу.
  • Щоб змастити важкодоступні деталі, що працюють в умовах підвищеного механічного тиску, краще використовувати комплексні мастильні матеріали з кондиціонером металу.
  • При обробці тертьових елементів, наприклад, тросів, ланцюгів або різьбових з'єднань доцільно застосовувати мастила з додаванням тефлоновим присадок. Такі матеріали володіють підвищеною стійкістю до негативних зовнішніх чинників - вологи, бруду і пилу, що дозволяє надійно захищати відкриті вузли від окислення і корозії.
  • Для обробки інших деталей автотранспорту використовують універсальні літієві мастила з водовідштовхувальним ефектом, широким температурним діапазоном і хорошою липкістю.

Крім автопрому, такі матеріали широко використовуються при обробці офісних приладів, промислового обладнання, будь-яких інших апаратів, що працюють в умовах високого навантаження або під постійним впливом пилу.

Особливості використання аерозольних літієвих мастил

Литієва синтетичне мастило - універсальний продукт, який слід використовувати при певних температурних показниках, позначених на упаковці. Також слід дотримуватися рекомендацій фахівців:

  • перш ніж приступати до роботи, балон необхідно ретельно струснути, щоб компоненти як слід перемішалися до однорідної консистенції;
  • перед нанесенням мастильного матеріалу необхідно видалити з деталі бруд, пил і вологу;
  • для важкодоступних вузлів краще використовувати мастила в балончиках, так як на відміну від інших форм випуску, аерозолі мають більшу проникаючу здатність.

Для видалення надлишків мастила добре підходить Уайт-спірит. Він не звертає мастильний матеріал і не згущує його.

Літієві мастила - ефективне вирішення багатьох завдань

Часто автовласники при обробці деталей застосовують непрофесійні підручні засоби, що категорично неприпустимо. Для цих цілей краще вибирати ефективні мастильні матеріали, які надійно захищають вузли від передчасного зносу і покращують їх працездатність. При цьому не забувайте про видах мастила, які призначені для обробки тієї або іншої деталі. Неправильний вибір загрожує зниженням несучої здатності механізму і його виходом з ладу.

Рекомендуемые статьи

Категорії