Ваш кошик порожній :(

Зручність і легкість в застосуванні - основні причини популярності лакофарбових виробів в аерозолі. Найчастіше застосовують універсальний або акриловий лак в балончиках, проте є й інші види матеріалу, які використовують в різних галузях. Детальніше про властивості і особливості застосування цього продукту - в нашій статті.

Де застосовуються лаки в аерозолі?

Аерозольний лак в балончику - високоякісний універсальний лакофарбовий матеріал, застосовуваний як в побутових умовах, так і на підприємствах.

Його можливо використовувати:

  • на меблевих фабриках;
  • для обробки колекційних іграшок і антикварних предметів;
  • в сфері авторемонту - для обробки елементів з пластику або металу;
  • для покриття виробів з дерева;
  • в якості захисного шару на декоративних елементах або картинах;
  • для обробки кухонних аксесуарів або для ванної кімнати;
  • в галузі будівництва.

Лак в аерозолі доцільніше застосовувати для поверхонь невеликої площі. Якщо, наприклад, потрібно обробка підлогового покриття або кузова авто, краще купити велику банку. А ось для окремих елементів краще купити лакофарбові вироби в балончиках.

Як працює розпорошення в аерозольному балоні?

Крім лакового складу, всередині знаходиться інертний газ, а також тонка трубка, за допомогою якої лак просувається у напрямку вгору. На кінці трубки розташовані розпилювальна головка і клапан, який запобігає мимовільному виходу складу з балона. Увігнуте дно балончика захищає його від надмірного тиску.

Лак у вигляді аерозолю розбавлений спеціальним розчинником, що забезпечує рідку консистенцію і розпорошення дрібними краплями. Якщо склад нанести на поверхню в кілька шарів, покриття вийде якісним і довговічним.

Переваги та недоліки лаків в аерозольних балончиках

Застосування лакофарбових виробів у вигляді спреїв має ряд незаперечних переваг:

  • немає необхідності додаткового розведення лаку розчинниками;
  • продукт повністю готовий до використання;
  • можливість застосування в глибоких і важкодоступних місцях;
  • в процесі обробки будь-яких поверхонь не потрібно використання пензлів і валиків;
  • прийнятна цінова категорія;
  • можливість брати балончик з собою і при необхідності використовувати його в будь-якому місці;
  • швидке висихання після покриття будь-яких підстав - зазвичай лак сохне протягом декількох хвилин;
  • при правильній техніці нанесення поверхні виглядають презентабельно, а краплі і патьоки відсутні;
  • можливість обробки деталей будь-яких геометричних форм;
  • великий вибір лаку для покриття будь-яких матеріалів;
  • щоб провести лакування, не потрібно володіти великим досвідом - з лаком-спреєм впорається навіть новачок;
  • великий асортимент складів - матові, глянцеві, безбарвні і кольорові;
  • високі експлуатаційні характеристики;
  • здатність матеріалу витримувати різні температурні режими - від -70 до + 120 ° С;
  • підвищена водо- і термостійкість, а також стійкість до агресивного впливу навколишнього середовища.

З недоліків можна виділити тільки необхідність в захисті оброблюваної поверхні до повного висихання лаку, інакше на неї можуть налипнути частинки бруду.

Види аерозольних лаків

Кожен вид відрізняється за складом, експлуатаційними характеристиками і областю застосування. Наприклад, аерозольний лак для металу і пластика рекомендується використовувати саме для цих матеріалів. Якщо застосовувати його для дерева, результат може бути непередбачуваним.

Поліуретановий

Поліуретановий аерозольний лак застосовується в якості надійного захисту виробів з металу і пластика. У складі засобу поліуретан, а також високомолекулярні сполуки - поліефіри та дії зоціаната. Завдяки унікальним компонентам, матеріал має високу стійкість до хімічних речовин і механічних пошкоджень.

Поліуретанові лаки випускаються в двох видах - одно- і двокомпонентні. Різниця в тому, що останні перед застосуванням потрібно змішувати. Крім цього, є ще поліуретанове-алкідне лакове покриття. Його перевага обумовлена ​​вступом алкід в реакцію, що дозволяє підвищувати міцність складу. Є і мінус - надмірно різкий запах, тому застосування таких лаків можливо тільки в добре провітрюваних приміщеннях.

Акриловий

Ця група лакових складів відноситься до самої нешкідливою для здоров'я людини, тому користується великим попитом. Акриловий лак в побуті нерідко називають «меблевий». Смоли, що входять до складу матеріалу, після нанесення підсилюють і освіжають колір дерева. В процесі експлуатації оброблені поверхні не темніють, не жовтіють і не вигоряють відсонячних променів.

Переваги акрилового лаку:

  • швидке висихання;
  • висока стійкість до механічних пошкоджень;
  • практично повна відсутність неприємного хімічного запаху;
  • естетичний зовнішній вигляд після висихання.

Нітроцелюлозний

Серед складових є смоли, нітрат целюлози, а також розчинники і органічні компоненти. Нітроцелюлозні лаки застосовуються при будь-яких температурах і практично для всіх видів матеріалів. Вологість повітря також не має значення, так як матеріал не боїться води. Якщо роботи проводяться в приміщеннях, то воно повинно бути добре провітрюваним, тому що пари таких складів дуже токсичні і шкідливі для організму. У складі деяких нітроцелюлозних лаків є хром, який дає світловідбиваючий ефект.

Різновиди лаків за кольорами і ефектів на поверхні

Лак ділиться на матовий і глянсовий, при цьому він може бути як прозорий, так і з будь-яким відтінком. Вибір складу залежить від мети і смакових уподобань. Різновид лакового складу не впливає на якість покриття, проте дорожча продукція від перевірених виробників максимально надійна і довговічна.

Поради щодо підбору лаку:

  • Якщо ви вирішили лакувати меблі або елементи декору в житловому приміщенні, більше підійде безбарвний лаковий склад. Він робить предмети насиченими і надає презентабельний зовнішній вигляд. Крім того, глянець добре підкреслює малюнки, роблячи їх більш чіткими.
  • У разі, коли на оброблюваної поверхні є дефекти - відколи, тріщини, шорсткості, краще застосовувати матовий лак. Він приховує всі недоліки і робить предмети естетичними. Переваги матових складів - економічність під час покриття деталей і простота в догляді за готовим виробом.
  • Прозорі лаки використовують частіше, ніж кольорові, так як вони абсолютно непомітні і добре підкреслюють природні малюнки на дорогий деревині - дубі, червоному дереві, буку і інших. Також безбарвними аерозолями нерідко покривають диски авто, декоративні елементи інтер'єру, іграшки та багато іншого.
  • Спреї з відтінками застосовують, як правило, для меблів або авто. Склади покращують колір вироби, роблячи його більш насиченим, захищають поверхні від ушкоджень і надають їм благородний зовнішній вигляд.

Сьогодні лаки представлені в різних колірних рішеннях: зелений, червоний, сріблястий, жовтий, синій, золотистий, але найбільш популярні тони - чорний та білий.

Лаки без запаху - чи можливо це?

Якщо потрібен лак без запаху, то кращий варіант - акриловий склад на водній основі. Матеріал швидко сохне, рівно лягає на поверхню, екологічний. Особливо актуальний такий продукт для людей з алергією на різкі запахи. Найчастіше акриловий лак на водній основі застосовують в закритих приміщеннях і для обробки елементів в салоні авто. Крім того, склад незамінний для покриття поверхонь в дитячих кімнатах, так як він нетоксичний навіть для організму маленьких дітей. Особливість матеріалу в його еластичності і підвищеної міцності після повного висихання.

Особливості нанесення на різні типи поверхонь

Щоб не було патьоків, слід уважно ознайомитися із загальними правилами при роботі з лаковими складами:

  1. Якщо лак наноситься на свіжу фарбу, вона повинна бути сухою, а поверхня рівна.
  2. Стару емаль потрібно як слід зачистити наждачним папером, а потім знежирити поверхні, наприклад, Уайт-спіритом. Після попередньої підготовки на поверхні не повинно бути бруду, залишків старої фарби і іржі, тому що всі ці дефекти виявляться на готовому виробі.
  3. При роботі з нітроцелюлозним і поліуретановим складом приміщення повинно бути добре провітрюваним. Рекомендована температура повітря не менше +20 ° С. При більш низьких показниках лак буде довго сохнути.
  4. Перед застосуванням балон ретельно струшується протягом 3 хвилин. Якщо лак сріблястий або золотавий - протягом 5 хвилин.
  5. Розпилення матеріалу проводиться на відстані 35-40 см від оброблюваної ділянки, при цьому затримка на одному місці неприпустима, тому що будуть утворюватися патьоки.

Щоб захистити руки і тіло, надіньте захисний халат і рукавички. Також не завадять окуляри, маска або спеціальний будівельний респіратор.

Лакування меблів

Перш ніж застосовувати лак для дерева в аерозолі, потрібно стандартна підготовка поверхонь. Якщо є відколи або тріщини, для початку потрібно нанести шпаклівку, а потім зачистити її до рівного стану, відшліфувати за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу і знежирити. Лак наноситься в 2-3 шари. Кожен попередній повинен як слід просохнути (приблизно 10-15 хвилин). Коли процедура буде завершена, дайте виробу як слід висохнути протягом 1-2 годин. Поки триває процес застигання лаку, не можна торкатися до поверхні.

Використання автолаку

Всі спеціалізовані лакові склади для авто діляться на дві групи - тверді (MS) і м'які (HS). М'які наносяться на підготовлені елементи автомобіля двома шарами: перший - тонкий, другий - наноситься більш насичено після висихання попереднього. Клас HS має густою консистенцією і не розтікається, утворюючи патьоки.

Твердий склад (MS) наноситься в три шари. Під час процесу необхідно уважно стежити, щоб шари не були занадто товстими, інакше за рахунок рідкої консистенції складу будуть виникати патьоки і краплі. Час висихання кожного шару близько 15 хвилин.

Можна використовувати звичайні універсальні лаки, але в такому випадку важливо підбирати склади відповідно до матеріалу, який буде оброблятися. При покритті кузова використовують лакофарбові матеріали для металу, наприклад, нітроцелюлозні. Якщо потрібно обробити панель або інші пластикові елементи, можна купити поліуретановий аерозольний лак. Для дерев'яних поверхонь добре підійдуть акрилові склади.

Правила зберігання лаків в балончиках

Скільки зберігається лак, зазначено на упаковці. Зазвичай термін придатності якісної продукції - від двох років. Рекомендована температура повітря вказується на упаковці продукту. Тривале заморожування лаку неприпустимо, так як це призводить до його псування. Найчастіше після декількох циклів «відтавання-заморожування» матеріал втрачає властивості, а після нанесення на поверхні набуває каламутного колір. Довге зберігання при високих температурах також згубно для складів - вони швидко псуються і густіють.

Якщо лак залишився після попереднього використання, його можна застосовувати повторно. Для цього переверніть балончик догори дном, натисніть на випускний клапан і дочекайтеся поки вийде все повітря. Після цього очистіть розпилювач ватною паличкою, змоченою в розчиннику, одягніть захисну кришку і приберіть балон в недоступне для дітей місце.

Який лак краще застосовувати - в аерозолі або в банці?

Ціна лаку в аерозолі трохи вище, ніж в банках, але іноді його застосування буде вигідніше: наприклад, якщо потрібно швидко обробити невелику поверхню. У разі, коли потрібно покриття об'ємних площ, слід купувати великі банки.

Рекомендуемые статьи

Категорії