Ваш кошик порожній :(

Найпростіший і швидкий спосіб монтажу дзеркала — повісити його за допомогою спеціального кріплення, проте не завжди така фурнітура для кріплення дзеркала на стіну є під рукою. Далі ми розповімо вам, як швидко і рівно закріпити дзеркальне полотно на стінах з різних матеріалів.

Особливості кріплення різних дзеркал

Існує кілька способів кріплення, але їх вибір залежить від багатьох факторів — форми і ваги дзеркала, особливостей поверхні, на яку воно буде фіксуватися, інтер'єру та інших нюансів. Якщо знати правила і дотримуватися професійних рекомендацій, зовсім не обов'язкова допомога майстрів. Вивчивши всі тонкощі процедури та озброївшись потрібними інструментами, цілком можна повісити дзеркало на будь-яку поверхню самостійно — швидко і якісно.

Кріплення дзеркала з рамою

Дзеркало в рамі кріпиться досить просто, тому що конструкція зазвичай укомплектована спеціальною фурнітурою для монтажу. Якщо раптом кріплень не виявилося в комплекті, можна зафіксувати полотно і за допомогою, наприклад, металевих петель, які закріплюються на рамі, після чого в стіну вкручуються саморізи, а на них вішається дзеркало.

Якщо рама масивна і важка, можна скористатися наступним способом:

  • підготуйте дві рейки (вони повинні бути трохи коротшими і більш вузькми, ніж підстава рами) з перетином 50х20 мм, рулетку, пилу, саморізи і дриль;
  • підпиляйте обидві рейки по всій довжині під кутом 45 градусів;
  • перша планка кріпиться за допомогою дрилі і саморізів до верхньої частини рами підпиляною стороною вниз на рівні 1/5 від висоти конструкції, друга підпиляною стороною вгору щільно фіксується до стіни;
  • встановіть конструкцію, поєднуючи планки в щільний «замок».

Важливо, щоб рейки були саме перетину 50 на 20 мм, так як більш тонкі можуть не витримати конструкцію. Для надійності перед з'єднанням планок на кожну з них можна нанести декілька крапель «рідких цвяхів», але тільки в тому випадку, якщо ви не плануєте регулярно знімати конструкцію.

Без рами

Прикріпити дзеркало до стіни можливо декількома способами без свердління, але для початку слід провести попередню обробку поверхні, на яку воно буде кріпитися.

Якщо це дерев'яна підстава, її потрібно зачистити наждачним папером, щоб не було сильно виступаючих задирок. Бетон слід очистити від піску, при можливості закрити великі щілини і поглиблення шпаклівкою. Якщо на стіні є шпалери, необов'язково їх прибирати, але зверху краще прикрутити дерев'яні, металеві або пластикові планки. Без таких конструкцій папір не витримає навіть найлегше дзеркало, що неминуче призведе до його падіння. Після очищення від забруднень поверхня обезжирюється спиртом або Уайт-спірітом.

Кріплення за допомогою клею або герметика

Для кріплення краще використовувати спеціальний засіб для дзеркальних полотен, але якщо його немає, можна купити якісний монтажний клей, що забезпечує надійну фіксацію на тривалий час. Також закріпити дзеркало можна за допомогою нейтрального герметика.

Клей або герметик наносяться на зворотну сторону дзеркала вертикальними смугами, зигзагоподібними лініями або великими краплями. При цьому важливо робити відступи від країв. Якщо клей виступить і забруднить дзеркальне полотно, відтерти його буде вкрай важко. Після нанесення герметика щільно притисніть дзеркало до стіни і зачекайте 5—7 хвилин. Відразу відпускати полотно не можна, потрібно щоб матеріал як слід «схопився». Переваги нейтральних герметиків в тому, що вони надійно тримають полотно, а при необхідності його можна зняти, при цьому матеріал досить легко видаляється зі стіни.

При роботі з вертикальними поверхнями на тильну сторону дзеркала (в 4-6 місцях), фіксується двостороння монтажна стрічка — між точками герметика або по кутах. Це запобіжить падінню полотна і надійно забезпечить його цілісність.

Фіксування на двосторонній скотч

Метод відмінно підійде для фіксації невеликих дзеркальних елементів на кахельну плитку або, наприклад, пластикові панелі. Для початку обробіть поверхні — очистіть, знежирте, як слід висушіть. Потім відзначте місце монтажу настінного дзеркала. Після цього наклейте невеликі шматочки двостороннього скотча на тильну сторону полотна так, щоб між ними був рівний інтервал — близько 10 см, і видаліть з клейкої стрічки захисну плівку. Далі слід докласти дзеркало до поверхні і щільно притиснути в декількох місцях, щоб забезпечити надійне кріплення по всій його площі.

Зверніть увагу, що такий метод підходить тільки для приміщень з невисокою вологістю і температурою повітря від +10 до + 25 °С. Якщо температурний режим не відповідає цім показникам, краще використовувати інший варіант кріплення.

Особливості кріплення для дзеркала на стіну з різних матеріалів

Кожен матеріал відрізняється за структурою, тому спосіб монтажу потрібно вибирати ретельно відповідно до особливостей поверхні. Тут важливо враховувати не тільки вид кріплення, але і вагу дзеркального полотна, так як багато матеріалів не здатні утримувати габаритні вироби навіть при фіксуванні дюбелями і іншими кріпильними системами.

Бетон

Бетонні стіни відрізняються високою міцністю, тому на них можна вішати важкі дзеркала великих розмірів. Вони будуть триматися міцно, але є один нюанс — щоб зробити отвір в основі з бетону, доведеться використовувати перфоратор. Якщо його немає під рукою, можна фіксувати дзеркальні полотна за допомогою клею. У такому випадку для кращого зчеплення, поверхню слід відчистити від пилу, обробити ґрунтовкою і дати як слід просохнути.

Панелі ПВХ

Зазвичай пластиковими панелями обробляють туалет і ванну кімнату — місця з підвищеною вологістю. Фіксація дзеркала за допомогою скотча в даному випадку недоцільна, тому що незабаром клейка стрічка прийде в непридатність, а полотно впаде.

Зазвичай панелі встановлюються на металеву або дерев'яну обрешітку, до якої без проблем можна прикрутити і дзеркало. Головне — ще на етапі монтажу панелей ПВХ визначити, де буде висіти дзеркальне полотно, зробити розмітку, а потім зафіксувати його за допомогою декоративних утримувачів або підвісів.

Кахельна або керамічна плитка

Кріплення дзеркал на гладких поверхнях виконується за допомогою спеціального акваріумного клею або шляхом просвердлювання отворів з подальшою фіксацією дюбелями. Якщо необхідно застосовувати другий спосіб, важливо пам'ятати, що для кахельної і керамічної плитки призначені спеціальні свердла з алмазним накінечником. Звичайні свердлильні інструменти можуть призвести до тріщин і відколів, тому їх використання неприпустимо.

Гіпсокартон

При фіксації дзеркальних елементів на поверхню з гіпсокартону застосовуються спеціальні дюбелі-метелики або анкерні кріпильні системи. Під час вкручування кріплення в стіну розпірна частина розширюється, що забезпечує надійну фіксацію полотен з вагою до 20 кг.

Приклеювання дзеркал клеєм або герметиком на поверхню з ГКЛ неприпустимо, так як полотно може відклеїтися разом з відшарованною частиною матеріалу.

Способи кріплення дзеркала до стіни зі свердлінням

Якщо попередні способи кріплення дзеркала до стіни з яких-небудь причин не підходять, можна зафіксувати полотно через наскрізні отвори. Сам процес монтажу нескладний, а ось робота з дрилем вимагає певних знань і навичок. Скло — дуже крихкий матеріал, який вимагає не тільки дбайливого звернення, але і підбору спеціальних свердлильних інструментів. Найменша помилка може призвести до виникнення тріщин і відколів, тому щоб цього не сталося, ознайомтеся з рекомендаціями фахівців.

Кріплення через наскрізні отвори

 

Для свердлильних робіт по склу потрібно спеціальне тонке свердло з алмазним накінечником. Тільки їм можна зробити рівні отвори без порушення цілісності полотна.

Техніка висвердлювання:

  • покладіть дзеркало на рівну дерев'яну поверхню;
  • відзначте маркером місця майбутніх отворів;
  • зробіть невелику чашечку з пластиліну, встановіть її на позначку і наповніть водою;
  • починайте висвердлювати отвір через пластилінову чашечку, при цьому стежте, щоб в ній завжди була достатня кількість води для охолодження полотна;
  • при свердлінні обов'язково робіть перерви в 10 секунд, щоб дзеркало не перегрівалося.

Важливо, щоб в процесі роботи свердло було тільки у вертикальному положенні і не крутилося в холосту, дряпаючи виріб. Крім того, уникайте надмірного тиску, інакше на дзеркалі з'являться тріщини.

Після того, як отвори будуть готові, до стіни прикручуються пластикові або дерев'яні планки, до яких за допомогою дюбелів або саморезов фіксується дзеркальне полотно.

Фіксування сталевими пластинами

Спеціальні пластини зі сталі можна купити в будь-якому магазині будматеріалів. Вони не тільки виконують функцію утримувача, надійно фіксуючи навіть важке і велике полотно, з їх допомогою можна зробити дзеркало більш естетичним і акуратним. Процес кріплення нескладний:

  • на стіні робиться розмітка і вкручуються саморізи так, щоб капелюшки виступали приблизно на 1 см;
  • пластини з пазами приклеюються з тильного боку дзеркального полотна;
  • після повного висихання дзеркало підвішується на саморізи.

Для приклеювання пластин краще використовувати клей без вмісту кислот, щоб не порушити цілісність амальгами — дзеркальної плівки.

Фіксація скобами

Тримачі продаються в будь-якому будівельному магазині, міцно тримають полотно і виглядають дуже естетично. Елементи прикручуються саморізами в декількох місцях. Зазвичай їх встановлюють внизу дзеркала, з боків і зверху. Таким чином можна закріплювати полотно будь-яких габаритів і конфігурацій, при цьому фіксація буде досить надійною. Переваги скоб в тому, що вони бувають різних форм і розмірів, тому є можливість підібрати їх відповідно до інтер'єру приміщення.

Кріплення за допомогою декоративних утримувачів

Такий спосіб підходить для дзеркал невеликого розміру, важке полотно декоративні елементи не витримають. Переваги утримувачів в тому, що вони швидко фіксуються за допомогою шурупів і поєднуються з будь-яким дизайном. Кріпильна система складається з підвісу, який вкручується в стіну, і накладки. Сьогодні в будівельному магазині можна знайти кріплення для дзеркала, приховане під декоративними накладками з хромованою стали, кольорового пластику, натурального каменю, дерева та інших матеріалів, тому ви без зусиль знайдете елемент, який ідеально поєднується з вашим інтер'єром.

Застосування підвісів

Так само, як і в попередньому випадку, метод підходить тільки для маленьких і не важких полотен. Як підвіси використовуються гачки, які вставляються в стіну у висвердлені отвори. Перед тим, як повісити дзеркало на стіну,на його тильну сторону приклеюють петлі з міцної нитки або шнура, а потім зверху фіксують їх твердої підкладкою із пластику, ДВП і інших матеріалів. Після цього полотно одягається на добре зафіксовані гачки.

Визначаємо висоту кріплення дзеркал

Якщо дзеркало кріпиться у ванній кімнаті, слід відступити не менше 30 см від раковини, щоб на нього не потрапляли бризки. При кріпленні полотна в спальні або вітальні краще відступати від підлоги близько 1,2—1,5 м, щоб не пошкодити її, наприклад, при пересуванні меблів. Крім того, така висота особливо актуальна для тих, у кого є маленькі діти. Це забезпечить їх безпеку. Ще при виборі висоти для кріплення дзеркала враховуйте зростання членів сім'ї, щоб усім було комфортно. Зазвичай полотно фіксується на 3—5 см вище, ніж зріст самої високої людини з вашої родини.

Рекомендації по вибору дзеркала

При виборі вироба обов'язково звертайте увагу на наступні чинники:

  • у якісного виробу обов'язково повинен бути сертифікат із зазначенням використовуваних матеріалів;
  • оптимальна товщина варіюється від 4 до 6 мм, так як у більш тонких дзеркал часто буває нерівна поверхня;
  • щоб відображення не викривлялося, використовуються марки скла М1, М2 і М3;
  • на хорошому виробі не повинне бути відколів, бульбашок, точок і інших дефектів;
  • захисне покриття якісного полотна складається з декількох шарів срібло, мідь і фарбувальний склад на основі полімерів;
  • кромка відноситься до складного елементу, який виконується за спеціальною технологією чим вона ширше і фігурні, тим вище якість дзеркала.

При виборі полотна обов'язково пройдіть повз нього і уважно розгляньте зображення. Якщо ви виявите будь-які дефекти — брижі або розпливаються елементи, варто відмовитися від покупки такого виробу.

Дзеркало — відображення душі

Дзеркальне полотно — невід'ємна частина нашого життя, тому воно повинно бути не тільки красивим, але і якісним. Крім того, щоб воно виконувало своє призначення і служило довгі роки, важливо правильно його повісити. Ознайомившись з нашими порадами, ви зможете правильно визначити місце розташування дзеркала так, що воно буде гармонійно поєднуватися з інтер'єром і створювати атмосферу затишку.

Рекомендуемые статьи

Категорії